назад
16.06.23

На Запоріжжі адвокат допоміг клієнтці системи БПД повернути 34 000 гривень за неякісний балкон

Як бути, коли продавець відмовляється повернути кошти за неякісний товар, а всі спроби досягнути мирного вирішення справи не принесли  бажаного результату, а лише витрачені нерви, зіпсований настрій та втрату власних зароблених коштів.

Саме з такою ситуацією і звернулась до системи БПД запоріжанка пані Ганна, яка розповіла, що у 2020 році вона  уклала договір для встановлення металопластикового балкону та повністю оплатила визначену договором суму замовлення у розмірі  34 450 грн.

При укладенні договору жінка оговорила всі необхідні параметри продукції, але під час монтажу балкону виявилося, що виготовлений виріб значно менший за розміром. Про це пані Ганна повідомила робітникам, які здійснювали монтаж балкону, проте на її зауваження вони не відреагували і сказали, що таким виріб виготовлено та ніхто його переробляти не буде.

Після цього жінка неодноразово зверталась до Виконавця з листами щодо невідповідності встановленого балкону тим параметрам, які були обумовлені договором та за які вона заплатила кошти, але жодної реакції з боку Виконавця не було.

Не маючи іншого виходу, пані Ганна звернулася за правовою допомогою до Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Так як вона має дохід, що не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, то вона має право на усі послуги системи БПД, у тому числі на представництво інтересів у суді. Уповноважили представляти інтереси клієнтки адвоката Сергія Писаренка.

Правозахисник підготував позов про захист прав споживачів, розірвання договору та стягнення з Виконавця на користь клієнтки 34450,00 гривень, сплачених в рахунок договору. За результатами розгляду справи позовні вимоги було задоволено повністю.

 «За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов’язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов’язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результатів замовникові.  Договір є обов’язковим для виконання сторонами. У свою чергу, робота, виконана підрядником, має відповідати умовам договору підряду.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору», — коментує  Сергій Писаренко.

За словами адвоката, у разі якщо протягом встановленого гарантійного строку споживач виявив істотні недоліки товару (виріб іншого розміру, який неможливо встановити та використовувати за призначенням без порушення державних національних стандартів), які виникли з вини продавця (виробника) товару споживач має право за своїм вибором у тому числі — відмовитися від договору та вимагати повернення сплаченої за товар ціни.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 331/4575/22