назад
08.02.16

Небезпечне захоплення

Відповідно до ст. 59 Конституції України кожен має право на правову допомогу. Варто також зазначити, що кожна людина вільна у виборі захисника своїх прав. Але донедавна надання безоплатної правової допомоги було лише задекларованим правом громадянина. Сьогодні ж особи, які належать до соціально незахищених верств населення та підозрювані у вчинені злочину, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Про її дієвість тепер може розповідати громадянин Сумщини. Він переконався в тому, що від тюрми та від суми зарікатися не можна. Адже йому висунули звинувачення, передбачене п.2 ст.263 Кримінального кодексу України (носіння, виготовлення або збут холодної зброї). Чоловік навіть уявити не міг, що його забаганка призведе до таких серйозних наслідків. Покарання за цією статтею передбачає штраф від 50 неоподатковуваних мінімумів або позбавлення волі до 3 років. Якби знав, де впасти… Тепер у підозрюваного була одна надія – адвокат.

Регіональний центр з надання вторинної правової допомоги у Сумській області призначив громадянину адвоката. І він виправдав сподівання клієнта. Після всебічного, повного та неупередженого дослідження правозахисник Валентина Розторгуєва, яка співпрацює з Охтирським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, довела, що в діяннях підозрюваного відсутнє кримінальне правопорушення. Справа була закрита. Можливо, ця історія стане застереженням для тих, хто не завжди задумується над наслідками своїх уподобань.