назад

Одна помилка у прізвищі — і Державний акт на право приватної власності на землю не дійсний

До Талалаївського бюро правової допомоги, що на Чернігівщині, звернувся пан Олександр з проханням допомогти йому виправити помилку в правовстановлюючому документі, який має підтверджувати його право власності на земельну ділянку.

Продовжуючи, чоловік розповів, що він — власник земельної ділянки на підставі Державного акту на праві приватної власності на землю, проте у цьому документі допущено помилку та невірно вказано його прізвище і адресу проживання. Щоб виправити неточності чоловік звернувся до Талалаївської селищної ради та Головного управління Держкадастру, але йому відмовили.

Саме тому він вирішив звернутися до системи безоплатної правової допомоги.

Вислухавши клієнта та ознайомившись з наданими документами, головна юристка Талалаївського бюро правової допомоги Аліна Кошка склала позовну заяву до суду про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме – факту належності йому правовстановлюючого документа, долучила до неї копії паспорта, трудової книжки та пенсійного посвідчення чоловіка, в яких його прізвище і адреса вказані правильно.

«Дійсно, отримавши письмову відмову від Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області про неможливість виправити помилку у Державному акті, чоловік  не мав іншого способу довести, що він  власник земельної ділянки, окрім як в судовому порядку вимагати встановлення факту належності цього правовстановлюючого документа», — зазначає Аліна Кошка.

Крім цього, юристка направила запити до Талалаївської селищної ради та Головного управління Держкадастру про надання рішення виконкому та роз’яснень, аби з’ясувати, на якому етапі та чому виникла ця проблема. Отримавши офіційні відповіді на запити, стало зрозуміло, що у рішенні виконкому Талалаївської селищної ради і прізвище, і адреса проживання заявника зазначені вірно. Однак у Державному акті на право приватної власності на землю, який видано на підставі рішення виконкому, з’явилися помилки.

Відповідно до п.6 ч.1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім’ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Отож, Талалаївський районний суд Чернігівської області, взявши до уваги всі обставини справи, задовольнив заяву клієнта системи БПД.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 747/34/23