Олена та її діти потерпали від домашнього насильства. Колишній співмешканець жінки і батько однієї з її доньок живе окремо, але переслідує родину.
Він скандалить, лається, піднімає руку на Олену, погрожує фізичною розправою, лякає дітей та псує майно — перерізає електродроти до помешкання жінки.
Олена неодноразово зверталася до поліції. Спочатку кривднику видали терміновий заборонний припис на 10 днів та притягнули до адміністративної відповідальності.
Щоб запобігти повторним випадкам агресії та не допустити настання тяжких або особливо тяжких наслідків вчинення домашнього насильства, Олена звернулась до суду. Був встановлений обмежувальний припис стосовно співмешканця строком на 6 місяців.
Коли строк дії припису сплив, ризики для жінки та її дітей не зникли. Чоловік продовжував погрожувати, слідкував за ними та залучав до цього друзів. Надсилав Олені в соцмережах погрози та неприємні повідомлення, з чим вона неодноразово зверталась до поліції.
Щоб захистити себе і своїх дітей від кривдника та продовжити обмежувальний припис вона звернулася до Широківського бюро правової допомоги, що на Дніпропетровщині.
Жінка має статус постраждалої від домашнього насильства, а отже і право на безоплатну вторинну правничу допомогу.
Представляти її інтереси у суді призначили адвокатку Наталію Радіонову, що співпрацює з Криворізьким місцевим центром з надання БВПД. Вона склала та подала до суду позовну заяву про продовження обмежувального припису відносно кривдника.
«Під час вирішення питання про наявність підстав для видачі обмежувального припису суди мають встановлювати, яким формам домашнього насильства піддавалася постраждала, та оцінювати ризики його продовження у майбутньому. Крім цього, Цивільний процесуальний кодекс України передбачає можливість продовження обмежувального припису судом на строк не більше шести місяців після закінчення строку, встановленого рішенням суду», — зазначає адвоката Наталія Радіонова.
Суд розглянув позовну заяву і продовжив обмежувальний припис кривднику строком ще на 6 місяців. Чоловіку знову заборонено:
- перебувати там, де живе Олена з дітьми;
- наближатися на відстань 200 метрів до місця їхнього проживання (перебування), лікування, інших місць частого відвідування;
- розшукувати їх чи спілкуватися будь-яким способом.
Далі за порушення обмежувального припису кривднику може загрожувати кримінальна відповідальність.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 213/1585/23.