Петро та Уляна жили разом, але шлюб не реєстрували. У серпні 2021 року Уляна народила доньку. Після пологів вона потрапила у реанімацію і згодом померла.
Більш ніж через рік — у жовтні 2022-го — Петро звернувся до управління соціального захисту населення, щоб отримати державну допомогу при народженні дитини. Але йому відмовили, бо вже пройшло 12 місяців з дати народження дитини, коли можна було звертатися.
Петро порушив строки звернення по цю допомогу, бо юридично не мав статусу батька. Тому йому довелось спочатку звертатись до суду з позовною заявою про визнання батьківства, через це усе і затягнулося.
Тоді Петро звернувся до Сарненського бюро правничої допомоги. Оскільки середньомісячний дохід чоловіка не перевищував розміру двох прожиткових мінімумів, він мав право на безоплатну вторинну правничу допомогу — допомогу зі зверненням до суду. Представляти його інтереси у суді доручили адвокатці, яка співпрацює з системою БПД, Катерині Воронюк.
Ознайомившись з документами, адвокатка склала позовну заяву, у якій, зокрема, просила зобов’язати управління соцзахисту вплатити таку допомогу.
Зокрема тому, що допомога при народженні дитини за своєю природою є допомогою самій дитині, а не її батькам. Неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу, який здійснює призначення допомоги при народженні дитини, призводить до порушення інтересів дитини.
Суд визнав протиправною та скасував відмову управління соцзахисту у призначенні допомоги та зобов’язав призначити Петру допомогу при народженні дитини.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 460/51951/22