назад

Понад 120 тисяч гривень вдалося відсудити у роботодавця після звільнення

Олена більше тридцяти років пропрацювала економістом на державному підприємстві. Коли на підприємстві почалися затримки заробітної плати, жінка деякий час чекала, що все налагодиться. Втім через рік очікування Олена прийняла рішення звільнитися.  

В день звільнення жінка не отримала ані заробітної плати, ані компенсації за невикористану відпустку. Крім того, оскільки жінка звільнилась за статтею 39 Кодексу законів про працю України, а саме через порушення роботодавцем законодавства про працю, вона набула право на вихідну допомогу у розмірі тримісячного середнього заробітку, який їй також не виплатили. 

По допомогу у розв’язанні питання жінка звернулась до Одеського бюро правової допомоги № 4. Оскільки середньомісячний дохід Олени не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. Представляти її інтереси доручили адвокатці Наталії Ліхунжан, яка співпрацює з системою БПД.

Адвокатка вивчила наявні документи, здійснила розрахунок середнього заробітку за весь час затримки та підготувала до суду позовну заяву про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, середнього заробітку за весь час затримки, компенсації втрати частини доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати та моральної шкоди. 

Суд позов задовольнив. Загалом з роботодавця на користь Олени стягнули більш ніж 120 тисяч гривень, з них дві тисячі гривень як моральну шкоду.

Ця справа в Єдиному державному реєстру судових рішень: 522/11544/22