Людмила Вікторівна — особа з інвалідністю, яка все життя проживала в Донецьку. За пів року до повномасштабного вторгнення син Сергій вирішив забрати її до себе, на територію Донеччини, підконтрольну Україні. Але вже в березні 2022 року родина була змушена переїхати на Волинь.
В період з квітня 2017 року і по кінець січня 2020 року жінка не отримувала пенсійних виплат. Заборгованість пенсії за цей час склала понад 52 тисячі гривень. Самостійно жінка не могла вирішити цю проблему, тож Сергій вирішив взяти ситуацію в свої руки. Чоловік звернувся до найближчого бюро правничої допомоги.
Оскільки Людмила Вікторівна є внутрішньо переміщеною особою, держава гарантує їй право на всі види правничих послуг, в тому числі й захист власних інтересів у суді. Доручили цю справу юристці бюро Анні Капітан.
«Спершу ми вирішили оформити опіку над матір’ю, щоб далі діяти в її інтересах. Після цього ми підготували заяву до Пенсійного фонду, щоб отримати довідку про суму заборгованості пенсії. Коли отримали довідку, підготували заяву про погашення наявної заборгованості. Однак отримали відмову Пенсійного фонду», — коментує Анна Капітан.
Сергій не погоджувався з таким рішенням, тож юристка підготувала позов щодо визнання протиправними дій Пенсійного фонду про відмову у виплаті пенсії.
«Я приємно вражений, що питання пенсії моїй матері вирішили швидше, ніж я очікував. Попри всі проблеми юристка допомогла не лише досягнути бажаного результату, але й не зневіритись», — ділиться Сергій.
Суд задовольнив позов та зобов’язав Пенсійний фонд виплатити жінці заборгованість в розмірі 52 тисяч гривень.
Ця справа у Єдиному державному реєстрі судових рішень: №140/4559/23