назад

Розлучитися попри бажання чоловіка зберегти шлюб

Юлія 10 років прожила у шлюбі з Василем. Вона неодноразово намагалася з ним розлучитися, бо сімейне життя з часом лише погіршувалося, а у подружжя виникали все нові й нові розбіжності.

Але жінка кожного разу вагалася і йшла на примирення з чоловіком.

У 2023 році, коли Василь її вдарив, вона твердо вирішила розлучитися та вимагати аліменти на утримання доньки.

Чоловік же не поділяв бажання дружини і був категорично проти розлучення. Проте в той же час не надавав матеріальної допомоги донці та не спілкувався ні з нею, ні з дружиною.

За допомогою Юлія звернулася до Коропського бюро правової допомоги, що на Чернігівщині.

Середньомісячний дохід жінки не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, отож вона має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.

Представляти її інтереси у суді доручили юристці Дарині Мальцевій.

Вона склала та подала до суду позовну заяву про розірвання шлюбу та заяву про видачу судового наказу про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Попри те, що Василь затягував судовий процес і просив додатковий час на примирення, спочатку 1 місяць, а потім — 3, Юлія отримала бажане рішення суду про розірвання її шлюбу.

Крім цього, суд прийняв рішення й про стягнення аліментів з Василя в розмірі однієї четвертої частки заробітку платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, до досягнення дочкою повноліття.

Ці справи у Єдиному державному реєстрі судових рішень №735/589/23 та №735/588/23.  

Довідково. У разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 ЦПКК України, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому  главою 3 розділу 5 Цивільного процесуального кодексу України.

Судовий наказ набирає законної сили у день його видачі та підлягає негайному виконанню в межах суми платежу за один місяць.