Хто має право на санаторно-курортне лікування з числа осіб з інвалідністю
- особи з інвалідністю усіх категорій;
- особи, інвалідність яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, – за напрямом забезпечення санаторно-курортними путівками осіб з інвалідністю.
Умови отримання путівки або санаторно-курортного лікування
Особи з інвалідністю повинні перебувати на обліку для забезпечення путівкою та пільговим санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи з їх числа – за фактичним місцем проживання згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Органи надання послуги щодо санаторно-курортного лікування
Органи соціального захисту населення забезпечують осіб з інвалідністю путівками, пільговим санаторно-курортним лікуванням до санаторно-курортних закладів.
Заклади охорони здоров’я забезпечують путівками на лікування у госпіталях ветеранів війни, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю до досягнення 18-річного віку (згідно з медичними показаннями за наявності відповідних профільних санаторно-курортних бюджетних закладів).
Перелік необхідних документів для отримання послуги
Особи з інвалідністю подають до органу соціального захисту населення заяву про забезпечення путівкою або пільговим санаторно-курортним лікуванням, до якої додаються:
- копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця;
- медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності;
- копія посвідчення особи з інвалідністю.
Порядок забезпечення путівками
Особи з інвалідністю забезпечуються путівками строком на 18-21 календарний день у порядку черговості.
Особи з інвалідністю із захворюваннями нервової системи забезпечуються путівками:
- I і II групи – до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 календарних днів (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості;
- III групи – до санаторіїв неврологічного профілю строком на 18-21 календарний день (відповідно до медичних рекомендацій) у порядку черговості.
Особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю забезпечуються путівками строком на 18-21 календарний день позачергово щороку (із січня до грудня).
Вибір санаторно-курортного закладу
Особи з інвалідністю мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу, розміщеного на території України (крім закладів, розташованих на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України).
Виплата грошової компенсації за путівку та самостійне лікування
Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування виплачується особі з інвалідністю, якщо вона протягом попередніх трьох календарних років не одержувала безоплатної санаторно-курортної путівки.
Грошова компенсація за путівку та за самостійне лікування нараховується і виплачується , у таких розмірах:
- особам з інвалідністю I та II групи – 75 відсотків;
- III групи – 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно-курортної путівки, що обчислюється з розрахунку 35 відсотків (з округленням до однієї гривні) розміру одного прожиткового мінімуму, щороку встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.
Залишилися запитання?
Поставте їх нашим юристам: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/