Євгену Миколайовичу належить земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, право власності на неї посвідчується державним актом.
Цю земельну ділянку чоловік отримав як пай при розпаюванні земель колективного сільськогосподарського підприємства, в якому працював.
Проте, у державному акті допущена помилка — неправильно написане ім’я. Щоб виправити її чоловік звернувся до органу, що видав документ, проте йому відмовили.
Маючи намір навести лад у документах, він звернувся по допомогу до Новгород-Сіверського бюро правничої допомоги.
Євген Миколайович має низький дохід, середньомісячний розмір якого не перевищує двох прожиткових мінімумів, а отже і право на безоплатну вторинну правничу допомогу.
Представляти інтереси клієнта у суді доручили юристці Вікторії Пискун, яка склала та подала до суду заяву про встановлення факту, що має юридичне значення.
Оскільки, відповідно до Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів осіб, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
До заяви додала копії необхідних документів та судового рішення 2012 року, яким встановлено, що чоловік з 1991 по 2004 рр. працював у колгоспі, який був реорганізований в ТОВ «Нива».
Суд розглянув матеріали справи та задовольнив позовні вимоги у повному обсязі, зокрема встановив факт належності пану Євгену Миколайовичу державного акту на право власності на земельну ділянку.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 739/2212/24.