назад

Шлюб не реєстрували, тому щоб оформити спадщину, довелося звертатися до суду

Ольга зі Степаном жили разом 14 років. Вони вели спільне господарство, мали спільний бюджет, робили ремонти та купували меблі. Однак офіційно шлюб не реєстрували – не бачили потреби.

Тільки після смерті чоловіка, Ольга зрозуміла, що оскільки вона не офіційна дружина, то не може прийняти спадщину чоловіка.

Щоб розв’язати питання, жінка звернулась до системи БПД — Нововоронцовського бюро правничої допомоги.

Оскільки середньомісячний дохід Ольги не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу (допомогу зі зверненням до суду). Представляти її інтереси у суді уповноважили помічницю юриста Світлану Гаврикову.

Юристка ознайомилась з матеріалами справи і підготувала заяву до суду про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу.

«Це поширене явище. Суд розглядає справи про встановлення проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без шлюбу, коли цей факт породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для оформлення спадщини», – коментує Світлана Гаврикова.

Щоб підтвердити факт проживання однією сім’єю, юристка додала до заяви довідку селищної ради, відповідно до якої встановлено, що Ольга фактично проживала за однією адресою з цивільним чоловіком та копії квитанцій про сплату комунальних послуг. А також залучила свідків, які підтвердили, що Ольга та Степан жили разом за однією адресою та вели спільне господарство.

Суд задовольнив позовні вимоги клієнтки та встановив факт проживання однією сім`єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу. Тепер Ольга зможе оформити спадщину.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 954/974/23