Олександр мешкає в селі на Харківщині. Кожного дня чоловік їздить на роботу в місто власним автомобілем.
У вересні цього року його зупинили працівники поліції. Вони повідомили, що він має ознаки наркотичного сп’яніння і запропонували проїхати до медзакладу та пройти медичний огляд. Олександр погодився.
У медичному закладі чоловік виконував всі вказівки лікаря, успішно пройшов тести та виконав завдання. Проте з фізіологічних причин не зміг здати сечу на аналіз. Він кілька разів просив лікаря пройти огляд у будь-який інший спосіб, наприклад здати кров для дослідження, але йому відмовили.
Працівник поліції, в свою чергу, розцінив дії Олександра як відмову від проходження огляду на стан наркотичного сп’яніння та склав протокол про адміністративне правопорушення за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає накладення штрафу у розмірі 17 тис. грн з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, та відсторонив чоловіка від керування транспортними засобами.
Щоб захистити свої права, Олександр звернувся по допомогу до системи надання БПД — Красноградського бюро правничої допомоги. Оскільки його середньомісячний дохід не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, він має право на безоплатну допомогу із зверненням до суду.
Представляти його інтереси доручили юристу бюро Дмитру Пілюгіну, який склав заперечення на протокол про вчинення адміністративного правопорушення, який аргументував нормами законодавства, що регулюють підстави притягнення до адміністративної відповідальності та встановлюють вимоги до проходження медичного огляду на стан сп’яніння.
Суд врахував пояснення та правову позицію, що були викладені у запереченні на протокол, закрив провадження у справі відносно пана Олександра у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення та постановив повернути йому посвідчення водія.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 626/3414/24.