назад

Сказали сплатити кошти за нібито загублену залікову книжку

Вікторія – студентка. Наприкінці навчального року їй повідомили про необхідність сплатити певну суму грошей за виготовлення дубліката залікової книжки, яку вона, нібито, загубила. Для дівчини це стало дуже неприємною несподіванкою, адже залікову книжку вона на руки не отримувала, тому і загубити її не могла.

Щоб зрозуміти як діяти в цій ситуація, Вікторія звернулась по консультацію до системи безоплатної правничої допомоги.

Юристка Краматорського бюро правничої допомоги Тетяна Михайлова з’ясувала, що Вікторія після переведення з одного ВНЗ до іншого нової залікової книжки на руки не отримувала, жодних документів про її оформлення не підписувала. При цьому староста групи наполягала, що залікова була заведена, а методист деканату взагалі вимагала від Вікторії оплатити виготовлення дубліката і «не ставити дурних питань». 

Фахівчиня роз’яснила клієнтці, що в закладах вищої освіти видаються локальні нормативні акти, якими регулюється порядок ведення, зберігання залікових книжок студентів, внесення до них результатів оцінювання знань тощо. Наприклад, це може бути Положення про залікову книжку студента або про порядок ведення залікових книжок. Але за загальним правилом, якщо залікову все ж таки загубив студент, то він звертається з відповідною заявою до деканату, на підставі якої видається дублікат залікової. 

Тетяна Михайлова порадила Вікторії у випадку примушування сплатити за виготовлення дубліката залікової книжки вимагати письмовий документ, на підставі якого вона повинна це робити. Наприклад, докази того, що залікова книжка була видана їй на руку, після чого вона її загубила. 

Крім цього, юристка зазначила, що Вікторія має право оскаржити дії методиста, зокрема звернувшись до декана факультету або ректора навчального закладу. 

Через деякий час Вікторія повідомила, що завдяки роз’ясненням вона змогла відстояти свої права та питання вирішилось на її користь.