З початком бойових дій пані Тетяна вимушена була виїхати разом із дочкою з міста Мирноград, Донецької області до Івано-Франківської області, де отримала статус ВПО. Батько дочки з яким пані Тетяна була розлучена на той час залишився проживати в Донецькій області. Прибувши в чуже місто перебуваючи в розпачі без підтримки рідних, без засобів існування Тетяні порекомендували звернутись до безоплатної правової допомоги.
Так у травні до Надвірнянського бюро правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася внутрішньо переміщена особа Тетяна з проханням допомогти стягнути аліменти на утримання повнолітньої дитини з інвалідністю.
Представляти інтереси клієнтки у цій справі доручили юристці Людмилі Туєшин. Вона вивчила обставини справи, зібрала доказову базу та підготувала заяву до суду про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини з інвалідністю.
Суд, аналізуючи доводи заявника та дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява підлягає задоволенню. Надвірнянським районним судом винесено рішення, котрим задоволено стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини з інвалідністю.
На які норми законодавства варто посилатись при вирішенні таких справ, коментує юристка Людмила Туєшин:
частиною 3ст. 199 Сімейного кодексу України визначено, що право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Згідно ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Отримання повнолітнім непрацездатним дочкою/сином доходів, які є більшими за прожитковий мінімум, автоматично не свідчить, що вони не потребують матеріальної допомоги та підлягає перевірці у ході судового розгляду (постанова Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 12 вересня 2019 року у справі № 459/1381/18).
З рішенням суду можна ознайомитись в Єдиному державному реєстрі судових рішень за посиланням: https://reyestr.court.gov.ua/Review/105597349