назад

У Роздільнянському місцевому центрі клієнту допомогли врегулювати питання щодо розподілу майна мировою угодою

За даними досліджень, сьогодні в Україні розлучаються близько 45% сімейних пар. Окрім емоційних переживань, не менш складним та болючим питанням для вже колишнього подружжя стає розподіл нажитого під час шлюбу майна. Саме з таким питанням до Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся гр. П.

В розмові з начальником відділу представництва Романом Непочатовим він повідомив, що його дружина, з якою він фактично не проживав разом більше року, звернулася до суду з позовом про визнання автомобіля, який був придбаний нашим клієнтом за час шлюбу та зареєстрований на нього, спільною сумісною власністю та визнання за нею право власності на 1/2 частину автомобіля.

Згодом жінка збільшила позовні вимоги, додавши до предмету поділу й трикімнатну квартиру та речі всередині неї, а також нежитлові приміщення.

Роман Непочатов пояснив клієнту, що, згідно вимог законодавства, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав, з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо), самостійного заробітку (доходу).

Стаття 69 Сімейного кодексу України наголошує, що дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.

Свою зацікавленість в майні заявив і брат клієнта, оскільки, відповідно наданих розписок, нежитлові будівлі, які є предметом спору були куплені за спільні кошти братів, однак оформлені на гр. П. Таким чином, він вважав, що вказані споруди не можуть бути предметом поділу в повному обсязі, а лише в частині, що належить клієнту.

Одночасно з розглядом даної справи клієнт подав до суду позов про розлучення, який було задоволено наприкінці 2017 року.

Після виснажливого судового розгляду, який тривав більше року, протягом 23 судових засідань за посередництвом представника вдалось дійти згоди щодо поділу майна.

Під час всього періоду, поки розглядалася справа в суді, колишнє подружжя намагалося домовитися врегулювати дане питання мирним шляхом.

За результатом розгляду декількох варіантів вирішення справи в позасудовому порядку, в тому числі поділу або встановленню порядку користування автомобілем, нежитловими будівлями, квартирою, та майном, яке знаходиться в квартирі, встановлено, що зазначене майно є неподільною річчю в кожному своєму об’єкті.

В результаті сторонами підписано мирову угоду, згідно якої все майно, що є предметом поділу є спільним майном подружжя.

Для врегулювання спору клієнт надав своїй колишній дружині грошову компенсацію, в замін на що колишня дружина визнала за П. право власності на автомобіль, нежитлові будівлі та трикімнатну квартиру з майном в ній.