назад

На підставі повідомлення Вижницького ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області від 12.04.2017 року № 024-0000115 Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області надано адвокату Кириляку Володимиру Юрійовичу доручення від 12.04.2017 року № 024-0000256 для надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманій особі.

Як встановлено з поданих адвокатом матеріалів, 25.03.2017 року о 16:00 год. затриманий, громадянин Г., незаконно збув громадянину П. наркотичний засіб — канабіс, вагою 4, 008 г. (в перерахунку на суху речовину), що був незаконно придбаний ним раніше, за що отримав грошові кошти в сумі — 300 грн.

Згідно висновку експертизи, збутий наркотичний засіб входить до переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого Постановою КМУ від 06.05.2000 року № 770, Табл. №1, Список №1 “Особливо небезпечні наркотичні засоби, обіг яких заборонено.

Так само, в ході оперативної закупівлі наркотичних засобів, 12.04.2017 року близько 14:30 год., було встановлено, що громадянин Г. повторно збув зазначений особливо небезпечний наркотичний засіб, вага якого складала близько 3, 00 г., за що отримав грошові кошти в сумі — 150 грн.

Відтак, 12.04.2017 року, у порядку ст. 208 КПК України, громадянина Г. було затримано та повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України, а саме: незаконне придбання з метою збуту та збут особливо небезпечних наркотичних засобів, вчинене повторно. Згідно норм КК України зазначене кримінальне діяння є тяжким злочином, за яке винна особа притягується до кримінальної відповідальності у виді позбавлення волі на строк від 6 до 10 років з конфіскацією майна. У зв’язку з цим, слідчим подано до суду клопотання про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Однак, захисник заперечував проти застосування такого виду запобіжного заходу, так як стороною обвинувачення не було надано жодних доказів на підтвердження існування ризиків, що зазначені в клопотанні. Більше того, оскільки підозрюваний має постійне місце проживання, є інвалідом другої групи загального захворювання ХТБ легень, працює та немає наміру переховуватися від слідства, суду та впливати на свідків, а також має міцні соціальні зв’язки, адвокат вважав за можливе та просив суд застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту.

Так, з урахуванням особи підозрюваного, обставин, наведених стороною захисту, 14.04.2017 року Вижницьким районним судом Чернівецької області винесено ухвалу, якою клопотання слідчого задоволено частково та застосовано до підозрюваного запобіжний захід у виді домашнього арешту. 20.04.2017 року, за результатами розгляду апеляційної скарги сторони обвинувачення, яка не погоджувалась із рішенням районного суду, Апеляційний суд Чернівецької області виніс ухвалу, якою залишив рішення суду першої інстанції про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді домашнього арешту без змін. За висновками суду апеляційної інстанції, доводи, наведені підозрюваним та стороною захисту знайшли своє підтвердження, натомість, доводи апеляції прокурора, зокрема про тяжкість злочину у скоєні якого підозрюється особа, не можуть бути визначальними для обрання йому найсуворішої міри запобіжного заходу.