Успішна судова практика адвоката Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Скопич Марини Сергіївни
18.04.2018 року до Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка «А», яка хотіла розірвати спадковий договір.
26 березня 2014 року між громадянкою «А» (відчужувач) та громадянкою «Б» (набувач) було укладений спадковий договір. Предметом даного договору передбачено, що набувач зобов’язується виконувати передбачені у договорі розпорядження відчужувача (матеріального та нематеріального характеру як за життя так і після його смерті) і в разі смерті відчужувача набуває право власності на майно, а саме квартиру.
Набувач зобов’язаний був виконувати:
– у строки зазначені у квитанціях чи будь-яких інших платіжних документах, сплачувати комунальні платежі, що стосуються квартири як предмета даного договору, а також вартість послуг за користування електроенергією та міським телефонним зв’язком;
– не рідше одного разу на тиждень робити вологе прибирання квартири;
– не рідше одного разу на 5 років власним коштом проводити поточний ремонт квартири;
– забезпечувати відчужувача безперебійним забезпеченням продуктами харчування;
– за власні кошти забезпечувати відчужувача усіма видами лікарняної допомоги та ліками (за рецептами лікаря) незалежно від їх вартості, залучати для консультації лікарів за фахом або інших спеціалістів з медичних питань.
Однак взяті на себе зобов’язання набувач не виконує та взагалі з 2015 року проживає за межами України. Факт не проживання громадянки «Б» підтверджується довідкою виконкому селищної ради, актом обстеження та свідченнями сусідів.
Громадянці «А» 76 років та вона має низку хвороб (поганий зір та слух, підвищений тиск та ін..), тому змушена сама задовольняти свої потреби. Також вона змушена постійно звертатися до сусідів за допомогою, що є для неї не аби яким душевним тягарем та приниженням, оскільки укладено спадковий договір з іншою людиною.
Громадянка «А» постійно за власні кошти купує ліки, та понесені витрати громадянкою «Б» не оплачувала, ліками за рецептами не забезпечувала. На підставі всіх засвідчених фактів громадянка «А» вважає, що даний спадковий договір має бути розірвано, оскільки невиконання громадянкою «Б» умов договору суттєво порушує права на достатній рівень життя та достатнє харчування, право на власність, яке за умовами спадкового договору перейде до особи яка не виконувала його умов, окрім того невиконання умов договору принижує гідність та позбавляє можливість отримати необхідне медичне забезпечення.
Наказом Броварського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги прийнято рішення про надання безоплатної вторинної правової допомоги громадянці «А» та призначено адвоката Скопич Марину Сергіївну.
Адвокатом надано консультацію громадянці «А», складено та подано до суду позовну заяву про розірвання спадкового договору, також в ході судового розгляду справи адвокатом складено та подано до суду відзив на зустрічну позовну заяву, відзив на зустрічну позовну заяву про збільшення позовних вимог. Крім того, адвокат Скопич М.С. взяла участь у 10 судових засіданнях Броварського міськрайонного суду Київської області.
Завдяки професійним діям адвоката Скопич Марини Сергіївни та зібраним доказам по справі, рішенням Броварського міськрайонного суду Київської область позовну заяву задоволено. Спадковий договір розірвано. Права клієнтки захищено.
За отриманням безоплатної правової допомоги громадяни можуть звертатися до Броварського місцевого центру з надання БВПД, який знаходиться за адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, 16 (Офісний центр, 3-й поверх, каб. №30). Телефон: (067) 320-80-89.
Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).