назад

Відмінність в одній літері: довести спорідненість з сестрою довелося в суді

Після смерті сестри, Наталія звернулась до відділу ДРАЦС, щоб отримати свідоцтво про смерть. Та їй відмовили: через те, що їхні прізвища написані по-різному. А отже треба було ще довести, що сестра їй справді родичка. 

«Ми з сестрою рідні лише по батьку. І хоч постійно спілкувалися, ніколи не надавали значення, що на одну літеру наші прізвища відрізняються», – згадує Наталія.

По допомогу жінка звернулась до системи БПД — Великоолександрівського бюро правничої допомоги, що на Херсонщині.

Оскільки, середньомісячний дохід Наталії не перевищує розміру двох прожиткових мінімумів, вона має право на безоплатну вторинну правничу допомогу. 

Допомогти жінці взялася юристка системи БПД Ольга Соколенко.

Вона визначила, якими документами можливо підтвердити, що Наталія є дійсно рідною сестрою померлої, та склала та склала заяву до суду про встановлення факту родинних відносин. 

«Доказами були паспорт клієнтки, свідоцтво про смерть її батька, свідоцтво про розірвання шлюбу рідної матері Наталії. На підставі поданих документів, зважаючи на ідентичність по батькові між Наталією та її сестрою, вікову різницю між сестрами та їхнього батька, у суду не виникло сумніву щодо обставини. Тому суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви», — зазначає Ольга Соколенко.

Тепер Наталія зможе отримати свідоцтво про смерть сестри і розпочати процедуру отримання спадщини.  

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 650/1443/23