назад

Відновлено порушене право на приватизацію земельної ділянки

До Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася клієнтка щодо визнання недійсним та скасування рішення органу місцевого самоврядування.

Фахівці центру детально вивчили справу, суть якої полягала в наступному. Клієнтка є власником житлового будинку, що підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. При цьому, громадянка також користується земельною ділянкою яка надана у користування її померлому батькові. Враховуючи положення ч.9 ст.55 Закону України «Про землеустрій» та ст. 122 Земельного кодексу України, технічна документація щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки розробляється без надання дозволу органів місцевого самоврядування. Тому клієнтка звернулася до землевпорядної організації для розробки технічної документації. При розробці технічної документації було складено акт погодження меж земельної ділянки з суміжними землекористувачами.
Проте, один із суміжних власників земельної ділянки відмовився підписати відповідний акт. Вказана обставина змусила клієнтку звернутися місцевого органу самоврядування про погодження технічної документації без підпису суміжного користувача.

Земельна комісія здійснила виїзд на місце та розглянула питання щодо обміру земельних ділянок, встановлення межових знаків між землекористувачами та погодження кадастрового плану, а також актом констатувала факт часткового порушення меж між клієнткою та суміжним власником.
Рішенням органу місцевого самоврядування надано дозвіл на погодження технічної документації, на підставі чого землевпорядною організацією було виготовлено технічною документацію, в тому числі кадастровий план земельної ділянки. У подальшому клієнтка звернулася до органу місцевого самоврядування з заявою про затвердження технічної документації з землеустрою. Однак рішенням сесії клієнтці відмовлено у наданні такого дозволу у зв’язку з втратою раніше встановлених межових знаків.

Коломийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було видано доручення, відповідно до якого інтереси клієнтки представляв адвокат Василь Тарасенко в Коломийському міськрайонному суді Івано-Франківської області.
У поданому до суду заяві адвокат зазначив, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його права, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється згідно з частиною третьою статті 152 Земельного кодексу України.

У судовому рішенні зазначено, що відмова відповідача у наданні дозволу на затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі через відсутність межових знаків не передбачена діючим законодавством України, а тому таке рішення підлягає скасуванню. Позовні вимоги задоволені в повному обсязі.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/94388368.