назад

Вигаданий борг: газовій компанії завадили ошукати буковинку

До Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася пані Світлана. Вона розповіла, що районний суд у Вижниці видав судовий наказ про стягнення з неї заборгованості на користь акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Чернівцігаз» за надані послуги з розподілу природнього газу в сумі 4 971 грн., за період із січня 2020 року – липень 2022 року.

Зі слів жінки, в неї немає заборгованості перед «Чернівцігазом». Це підтверджують й рахунки місячної вартості послуги розподілу природного газу. Тому пані Світлана вважає, що потрібно скасувати судовий наказ.

У Вижницькому місцевому центрі жінці призначили адвоката – Валентину Ткач. Вона звернулася до суду з заявою про скасування судового наказу. Адвокат вказує, що копію судового наказу пані Світлані вручили 18 серпня 2022 року в приміщенні Вижницького районного суду. Частина 1 ст.170 Цивільного процесуального кодексу України передбачає, що боржник має право протягом 15 днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів, подати заяву про його скасування до суду, який його видав.

Оскільки вимоги стягувача не обґрунтовані та не відповідають фактичним обставинам, зазначеним у заяві, а пані Світлані неправомірно нараховано заборгованість по оплаті за поставлений природній газ за вказаний період і сума боргу не відповідає дійсності, нараховані суми не співпадають з фактично використаним об’ємом газу, виник спір.

Врешті суд ухвалив рішення скасувати судовий наказ Вижницького районного суду за заявою АТ «ОГРС «Чернівцігаз». При складанні заяви адвокат керувалася ст. 160,161,170,171 ЦПК України.

    Коментує адвокат Валентина Ткач, яка співпрацює з системою БПД:

    Чи варто довіряти постачальнику в нарахуванні боргу?

Споживачі не повинні беззастережно вірити сумам, які їм виставляють у платіжках. Трапляється, що постачальники комунальних послуг дають неправильні цифри.  Жоден постачальник не може змусити споживача платити більшу суму, ніж той повинен. Це є порушенням закону про захист прав споживачів і невиконанням договірних умов. У такому випадку треба просити постачальника про роз’яснення, а якщо не допомогло – звертатися зі скаргами до Держпродспоживслужби та НКРЕКП.

    Чи можна відміною судового наказу скасувати борг?

Слід розуміти, що скасування судового наказу не скасовує сам борг та зобов’язання з його сплати. Судовий наказ – це лише спрощена процедура стягнення боргу через суд.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: https://reyestr.court.gov.ua/Review/105887484