назад
17.10.23

Як вчасно не розподілене майно подружжя ледь не завадило прийняти спадщину

До Броварського бюро правової допомоги звернулась пані Уляна, після того, як їй відмовив нотаріус у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом.

Жінка розповіла юристам, що має намір успадкувати житло, власником якого був її покійний батько.

Він придбав будинок з подвір’ям дуже давно, перебуваючи у зареєстрованому шлюбі з матір’ю Уляни. Пізніше вони розлучились. Батько залишився жити в будинку, а матір переїхала. Більше того, вона не заявляла про права на спільне майно. Тому фактично весь час будинок належав батькові,  з яким проживала і Уляна. Дочка доглядала за ним до самої смерті.

Коли батько помер жінка звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, але з’ясувалось, що видати свідоцтво на право спадщину неможливо, так як покійна матір клієнтки склала заповіт та визначила  1/2  житлового будинку за її братом, а він, в свою чергу, спадщину прийняв. 

Положеннями Сімейного кодексу визначено, що майно набуте під час шлюбу є майном подружжя.

Отож, постала необхідність вирішувати це питання у судовому порядку.  Для цього Уляна звернулася Броварського бюро правової допомоги.

Оскільки дохід жінки не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, вона має право на всі види правничих послуг від системи БПД. Представляти інтереси клієнтки у суді призначили адвокатку, що надає безоплатну правничу допомогу, Оксану Філіпову. Вона, зібравши всі можливі докази по справі, звернулася до суду із позовною заявою  про визнання права власності на будинок у порядку спадкування за законом та заповітом.

Розглянувши в судовому засіданні матеріали справи, суд ухвалив рішення про задоволення позовної заяви, а саме: визнав  право власності на будинок у порядку спадкування за законом та заповітом та  визначив за кожним спадкоємцем по ½ частині житлового приміщення. 

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 365/142/23