назад
05.02.16

Як водій повернув 29 841 гривню невиплаченої компенсації

Щомісяця протягом 32 років громадянин В. отримував компенсацію, але у січні 2011 року виплати зупинилися. Організації, яка з 1979 році виплачувала гроші, більше не існує. Організація-правонаступник впевнена, що платити має Фонд соціального страхування. В. просто хоче отримати свої гроші. Про те, хто мав платити насправді і як В. допоміг безоплатний адвокат, читайте далі.

Іноді при злитті організацій скорочується рівень бюрократії. Іноді – штат. А іноді скорочуються, «губляться» ще і зобов’язання. Від них часто залежать долі людей, особливо коли йдеться про компенсації, що сплачувала котрась з організацій. Що робити у такому випадку? Громадянин В., який звернувся до Першого київського місцевого центру з надання БВПД, вирішив відстояти своє право через суд.

У 1979 році В. працював водієм у Республіканській Державній насінній інспекції Міністерства сільського господарства УРСР. На роботі він отримав серйозну травму ока, був визнаний інвалідом, і з того часу отримував щомісячну компенсацію у розмірі 50% своєї зарплатні водія.

З часом Республіканська Державна насінна інспекція перетворилася на Українську державну насіннєву інспекцію. Потім ту поглинула Державна інспекція сільського господарства України. А з 2001 року жодна з організацій не мала виплачувати компенсацію – цим тепер опікувався Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні.

В. нічого не знав про це. Щомісяця він отримував виплати, аж поки у січні 2011 року гроші не перестали надходити.

Після того, як В. звернувся по допомогу до центру, його справу взявся вести адвокат Віктор Пальнюк на підставі доручення № 52 від 18.08.2015. Він виявив, що Фонд не може сплачувати компенсацію, адже документів В. там немає. Вони і досі зберігаються у Державній інспекції сільського господарства України. Але там не хотіли займатися цією справою.

На суді представник відповідача спершу вказував на те, що виплати – справа Фонду. Потім – на те, що Державна інспекція сільського господарства не є правонаступником Української державної насіннєвої інспекції. Потім – що займатися передачею документів мав займатися сам В.

Всі ці твердження адвокат з легкістю спростував. Фонд може виплачувати компенсацію лише як матиме документи. Правонаступництво організацій прописане в указі Президента України від 09.12.10. А стежити за своєчасним переміщення документів має організація. Тож жодних вагомих аргументів на свій захист у представника відповідача не було.

Суд задовольнив позов: В. отримав 29 841 грн. – всю суму, яку мав отримати з 2011 року. А після того як документи передадуть у Фонд, саме він і продовжить виплачувати компенсацію.

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні справді займається виплатами компенсацій потерпілим на виробництві з січня 2001 року. Але документи колишніх працівників, яким сплачують компенсацію, має передавати сама організація. В. взагалі не мав відчути змін, що відбулися. Одна організація просто мала вчасно передати документи іншій – і гроші так само продовжували би надходити.