назад

Як з правовою допомогою від держави чоловік відстояв право власності на свій будинок

Чоловік, який багато років прожив у будинку, виявляється не має на нього жодних прав. Більше того, бабуся нашого клієнта, яка купила даний будинок ще у 2006 році теж не була його власником. Чому ж склалась така ситуація і як допомогли її вирішити фахівці системи БПД читайте у статті.

До Кременецького місцевого центру звернувся чоловік, який хотів визнати право власності на житловий будинок. Будинок купила бабуся клієнта ще в 2006 році, при цьому повністю за нього розрахувалась. Бабуся сплатила усю вартість будинку готівкою, але натомість жодних підтверджуючих документів, ані договору купівлі – продажу, ані розписки про оплату немає.

Згодом бабуся померла, а клієнт центру по даний час проживає в зазначеному будинку, де веде домашнє господарство, оплачує комунальні платежі, добросовісно володіє та відкрито користується даним нерухомим майном, доглядає за житловим будинком та утримує його, робить поточний та капітальний ремонти, а тому вважає,що має право звернутися до суду та визнати право власності на зазначений житловий будинок. Фахівці системи БПД порадили чоловікові визнати право власності за набувальною давністю як найкращий спосіб вирішення проблеми.

На надання правової допомоги уповноважено Фахівця місцевго центру Віту Святинюк, яка і підготувала позовну заяву про визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю.

Стаття 344 Цивільного кодексу України говорить, що особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном – протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність).

При вирішенні спорів має значення факт добросовісності заявника саме на момент отримання ним майна, тобто на той початковий момент, який включається в повний строк володіння майном, визначений законом. Крім того, позивач, як володілець майна, повинен бути впевнений у тому, що на це майно не претендують інші особи і він отримав це майно за таких обставин і з таких підстав, які є достатніми для отримання права власності на нього.

Добросовісність передбачає, що володілець майна не знав і не міг знати про те, що він володіє чужим майном, тобто ті обставини, які обумовили його володіння, не давали і не могли давати володільцю сумніву щодо правомірності його володіння майном. Що і було у нашій ситуації, оскільки як чоловік, так і його бабуся були впевнені у тому, що купили будинок.

Рішенням Лановецького районного суду позовні вимоги задоволено в повному обсязі і право власності, хоч і через 14 років після фактичного отримання нерухомості визнано державою.

Захищай свої права! Право з тобою! Єдиний телефонний номер цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по всій території України).