назад
22.06.22

Юристка з Карлівщини допомогла встановити факт батьківства, загиблого на Донеччині воїна

Часто кажуть, що війна відбирає у нас найкращих. Кожний загиблий військовий – це герой, який ціною власного життя дав можливість нам жити. На жаль, свого відважного батька у боях на Донеччині втратила маленька Ярослава.

         «З Олександром, батьком Ярослави ми проживали близько 10 років разом. Спочатку у цивільному шлюбі, потім у офіційно зареєстрованому. Від цивільного шлюбу у нас з’явилась наша донечка, але вказати Сашу в свідоцтві про народження не було можливості, оскільки на момент народження він перебував на військовій службі. Ми постійно відкладали наш похід до органів реєстрації актів цивільного стану для внесення змін в свідоцтво про народження, оскільки поспішати було нікуди, як ми тоді вважали, але, на жаль, життя внесло свої корективи. 24.02.2022 Російська Федерація розпочала акт агресії на території України, одним з епіцентрів якого була Донецька область, де проживала наша сім’я. Ми з донькою змушені були евакуюватись до м. Карлівка Полтавської області. Незабаром ми отримали шокуючу новину – від отриманих поранень під час участі у військових діях Саша загинув. Моє життя перевернулось з ніг на голову. Отримавши документи про смерть чоловіка я звернулась за отриманням допомоги моїй малолітній дитині, батько якої загинув, захищаючи нашу Батьківщину, але отримала відмову, бо фактично в свідоцтві про народження Саша, як батько не зазначений. Я була у розпачі, втративши чоловіка на війні я не можу отримати пільги для дитини. Потім мені порадили звернутись до безоплатної правової допомоги» – зазначила Анна, дружина загиблого воїна.

Фахівчиня Карлівського бюро правової допомоги дослідила матеріали справи та склала заяву про встановлення факту батьківства померлої особи, яка була подана до Карлівського районного суду Полтавської області.

13 червня 2022 року Карлівським районним судом Полтавської області ухвалено рішення про задоволення заяви. Встановлено факт батьківства з подальшим внесенням змін органом державної реєстрації актів цивільного стану у свідоцтво про народження малолітньої дитини.

«Звернення до суду задля встановлення факту батьківства після смерті батька дитини можливо за умов, якщо матір та батько дитини не перебували в шлюбі під час реєстрації народження дитини та запис про батька дитини здійснено відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України. Заява про встановлення факту батьківства може бути подана: матір’ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття. Встановлення факту батьківства після смерті батька здійснюється в порядку окремого провадження.» –  коментує головний юрист Карлівського бюро правової допомоги Сніжана Вітюгіна.

Що необхідно для звернення до суду?

  1. Зібрати докази, які підтверджують факт батьківства (пояснення сторін, третіх осіб, їхніх представників; показання свідків; письмові докази; речові докази, зокрема звуко- та відеозапису; висновки експертів; довідки місцевих органів влади (в т.ч. з проведення поховання); довідки про склад сім’ї; фотографії; свідоцтва про хрещення дитини).
  2. Підготувати заяву про встановлення батьківства.
  3. Подати заяву про встановлення факту батьківства до суду.

Заявник в даній справі була звільнена від сплати судового збору на підставі  п. 14 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» де зазначено, що судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.

 Ознайомитися з матеріалами справи можна за наступним посиланням

https://reyestr.court.gov.ua/Review/104764569