назад

Юристи системи БПД домоглися поновлення на роботі для учасників АТО

Протягом останніх двох років до П’ятихатського бюро правової допомоги звернулося троє учасників АТО з питання незаконного звільнення з роботи. Оскільки усі вони були прийняті на військову службу за контрактом в особливий період, на них розповсюджуються гарантії, встановлені ст. 119 Кодексу законів про працю України. А саме: на час військової служби за ними зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток. Незважаючи на це, роботодавець після укладення ними контрактів на проходження військової служби, звільнив їх з роботи на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України, що є незаконним.

Інтереси учасників бойових дій захищала юристка П’ятихатського бюро правової допомоги Тетяна Федан. Вона підготувала і подала до суду позовні заяви про:
– скасування наказів про звільнення,
– поновлення на роботі;
– стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу.

Як наслідок – після розгляду зазначених позовів суд прийняв позитивні рішення. Одне з них наразі вже набрало законної сили, а два інших ще перебувають в провадженні Дніпровського апеляційного суду.

Наразі учасників АТО/ООС поновлено на роботі, за ними на весь час проходження військової служби зберігаються:
– основне місце роботи,
– посади,
– середня заробітна плата.

З текстом рішень можна ознайомитися в Єдиному реєстрі судових рішень за посиланнями:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/76354037
http://reyestr.court.gov.ua/Review/81820785
http://reyestr.court.gov.ua/Review/84168809

Нагадуємо, що учасники бойових дій, ветерани війни, члени сімей загиблих героїв мають право на безоплатну вторинну правову допомогу  – призначення адвоката, гарантованого державою у цивільному та адміністративному процесах. Від судового збору при зверненні до суду вони також звільняються. Отже, для захисту своїх прав варто звертатись до центрів або бюро правової допомоги. Адреси центрів та бюро правової допомоги можна дізнатись за телефоном гарячої лінії 0-800-213-103.