назад
28.06.23

Зареєстрували землю на померлого — суд визнав недійсним державний акт на право власності

Олена успадкувала право власності на земельну ділянку (пай) у 2008 році, після смерті батька. У 2011 році жінка отримала свідоцтво про право на спадщину. А згодом сільська рада видала їй дозвіл на розробку технічної документації  із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 1,2 га.

У 2020 році, отримавши кадастровий номер ділянки, Олена хотіла зареєструвати право власності на землю. Проте несподівано стикнулася з проблемою. Державний реєстратор відмовив жінці в державній реєстрації права власності на вказану ділянку. Причина неабияк здивувала жінку.  Зʼясувалося, що у вересні 2008 року пай зареєстрували на її покійного батька. При цьому Олена поховала батька за пів року до реєстрації, у лютому.

Вислухавши цю історію, в Дунаєвецькому бюро правової допомоги (Камʼянець-Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги), жінці порадили звертатися до суду, щоб визнати недійсним державний акт на право власності на земельну ділянку, виданий її покійному батькові. Представляти інтереси Олени, яка має право на вторинну правову допомогу як людина з інвалідністю, в суді доручили адвокатці Майї Алєксєєвій, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги.

Адвокатка склала позовну заяву про визнання недійсним державного акта на право власності на земельну ділянку. Дунаєвецький районний суд взяв до уваги викладені в позові аргументи й дійшов висновку, що вимоги Олени обґрунтовані. Відтак визнав недійсним акт на право власності на земельну ділянку, оформлений на покійного батька жінки вже після його смерті.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 674/1476/22