Часто у документах трапляються помилки чи описки, які спричиняють багато проблем та труднощів їх власникам, адже реалізувати належним чином свої права буває просто не можливо через подібні недоліки у документах. З такою проблемою до Черкаського бюро правової допомоги звернулася і пані Наталя.
Жінка розповіла, що з метою перерахунку призначеної пенсії за стажем роботи, вона звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, обравши найбільш вигідний для себе період роботи. Для підтвердження відповідного періоду роботи та рівня отримуваної заробітної плати на Смілянській швейній фабриці Київського виробничого об’єднання швейної промисловості Міністерства легкої промисловості УРСР на посаді швачки, вона подала архівну довідку.
Однак, вивчивши подані жінкою документи, ГУ ПФУ в Черкаській області листом повідомило пані Наталю про відмову в перерахунку пенсії, оскільки її ім’я в архівній довідці було зазначено як «Наталія», в той час, коли згідно паспорта громадянина України її ім’я «Наталя».
Оскільки пані Наталя має право на безоплатну вторинну правову допомогу, адже є особою з інвалідністю 2-ї групи, Черкаським місцевим центром з надання БВПД було призначено адвоката, що співпрацює з центром Андрія Нікітюка для представництва інтересів жінки у суді.
Виходячи зі статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. Якщо ім`я, по-батькові та прізвище, які зазначені в документі, що підтверджує трудовий стаж, не збігаються з ім`ям, по батькові або прізвищем особи за паспортом або свідоцтвом про народження, факт приналежності цього документа даній особі може бути встановлено у судовому порядку.
Тож, адвокат прийняв рішення про необхідність звернення до суду та підготував заяву про встановлення факту належності архівної довідки та зібрав необхідні докази, зокрема копію трудової книжки пані Наталі, записи в якій повністю узгоджувались з зазначеною архівною довідкою в частині місця роботи, періоду роботи та посади.
Дослідивши матеріали справи, судом було встановлено правильне написання ім’я жінки саме «Наталя» та встановлено належність архівної довідки про стаж роботи на швейній фабриці клієнтці, оскільки іншої можливості встановити цей факт законодавством не передбачено.
Відтак, завдяки професійним діям адвоката, який співпрацює з системою безоплатної вторинної правової допомоги, відновлено порушене право пані Наталі на гідне пенсійне забезпечення.
Справа № 711/3489/22