назад

Адвокат допоміг учаснику бойових дій у земельному питанні

KalantaenkoУ поточному році до Охтирського МЦ з надання БВПД звернувся мешканець м. Охтирка громадянин «К», який має статус учасника бойових дій, є учасником антитерористичної операції, який дізнався про роботу центру від знайомих.

Із його слів встановлено наступне: у лютому місяці громадянин «К» звернувся до ГУ Держгеокадастру у Сумській області із заявою про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства за рахунок земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту «…» сільської ради. До цієї заяви були додані графічні матеріали на яких зазначене бажане місце розташування та розмір земельної ділянки.

Листом від 22.03.2016 р. ГУ Держгеокадастру у  Сумській області повідомило про неможливість задоволення заяви, оскільки відповідно до інформаційної довідки, наданої управлінням Держгеокадастру у Великописарівському районі Сумської області від 12.03.2016 р. земельна ділянка, яка планується для відведення, знаходиться в оренді іншої особи.

З’ясувавши суть питання та враховуючи прохання та бажання клієнта надати йому правовий захист керівництвом Охтирського МЦ з надання БВПД, було прийнято рішення про призначення громадянину «К» адвоката Калантаєнка Сергія Вікторовича (доручення №-000034 від 10.05.2016р.), який підготувавши позов, представив інтереси позивача в Сумському окружному адміністративному суді.

Адвокат підготував та підтримав адміністративний позов до  Головного управління Держгеокадастру у Сумській області. Зважаючи на те, що клієнт бажає скористатись своїм правом визначеним ст. 121 Земельного кодексу України та безоплатно отримати у власність земельну ділянку  для  ведення  особистого селянського господарства. При підготовці позову адвокат посилався на норми права а саме: на ч. 7 статті 118  Земельного кодексу України за якою визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Тобто, Земельним кодексом України визначені вичерпні підстави відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою.

Крім того статтею 121 Земельного кодексу України визначені норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам.  Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: щодо ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара.

Отже, виходячи зі змісту положень статей 118, 121, 152 Земельного кодексу України та статей 18, 162 КАС України клієнту роз’яснено, що визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії суб’єкта владних повноважень можливе лише в судовому порядку. Калантаєнко Сергій Вікторович вивчив питання по суті та представив інтереси громадянина «К».

Головуючий суддя Сумського окружного адміністративного суду, з’ясувавши всі обставини справи від 09.11.2016р. (справа № 818/1114/16) Керуючись ст.ст. 86,94,98,158-163,167,186,256, КАС України постановив: адміністративний позов громадянина «К» до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинити дії – задовольнити:

1) Скасувати рішенняГоловного управління Держгеокадастру у Сумській області викладене в листі від 22.03.2016 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

2) Зобов’язати Головне управління Держгеокадастру у Сумській повторно розглянути заяву громадянина «К» про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га у власність за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення, розташованої за межами населеного пункту.

 

Отже, у нашому суспільстві ще одному громадянину, учаснику бойових дій, допомогли вирішити питання у правовому полі.