назад

Батьків, які виховують дітей з інвалідністю, навчали відстоювати власні права

На запрошення комунікаційного каналу «Корисні зустрічі для батьків дітей з аутизмом» медіа-платформи «Grupius», фахівці Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги взяли участь в онлайн-зустрічі та розповіли про правові інструменти захисту власних прав та інтересів батькам, які виховують дітей з інвалідністю.

Питання, що обговорювали на зустрічі – дуже актуальні, оскільки, за інформацією Державної служби статистики України, більше 160 тисяч дітей в нашій державі мають інвалідність. Батьки цих маленьких українців безперервно піклуються та доглядають за ними, тому їм важливо, знати свої права та вміти їх реалізовувати.

Отож, під час заходу правники пояснювали юридичні аспекти захисту своїх прав, інформували, як діяти, коли такі права порушуються та які правові інструменти можна використовувати, щоб не постраждати від свавілля чиновників.

Права та юридичні гарантії для батьків, які виховують дітей з інвалідністю – це не ілюзії, а реальність. Дуже часто нам доводиться пояснювати батькам, що за виховання дітей з інвалідністю держава намагається їх заохочувати додатковими соціальними пільгами, зокрема достроковим виходом на пенсію, – директор Правобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Сергій Бреус.

Зокрема, він зауважив, що матері дітей з інвалідністю, які виховали своїх дітей до досягнення ними 8 річного віку, мають право на пенсію після досягнення матір’ю 50 років і при стажі роботи не менше 15 років, а у разі відсутності матері, коли виховання дитини з інвалідністю здійснювалось його батьком, йому призначається пенсія за віком після досягнення 55 років при стажі роботи 20 років.