
«Природа – це весь навколишній світ, що нас оточує, тому важливо не забруднювати та не наносити їй шкоди. Перебуваючи на відпочинку у лісі, заборонено розводити багаття, випалювати траву, звалювати та спалювати сміття, а також заїжджати на територію лісу транспортними засобами. Варто пам’ятати, що за порушення правил поведінки на природі може наступати адміністративна, кримінальна або цивільно-правова відповідальність в залежності від скоєного правопорушення», – наголосила Анна Лунга-Лягуша, заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Олександрійського місцевого центру з надання БВПД.

Фахівці місцевого центру та бюро правової допомоги детально роз’яснили підліткам про відповідальність, яка настає відповідно до закону за:
– спричинення пожежі через необережне поводження з вогнем,
– викидання сміття та засмічення лісів відходами,
– випалювання трави та опалого листя,
– незаконний вилов риби та грубі порушення правил рибальства,
– збирання та збут рослин занесених до «Червоної книги»,
– незаконно вирубане чи пошкоджене дерево.
Також нагадали учасникам освітнього процесу, що в разі порушення своїх прав можна звернутись до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги.
До Олександрійського місцевого центру з надання БВПД можна звернутись за адресою: м. Олександрія, вул. Першотравнева, 18, тел. (05235) 7-04-40, 7-04-04.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.