назад

SuM 2016 11 30 ditu 1Інтегратори Сумського місцевого центру взяли участь у відкритті фотовиставки «Де живе душа твоя?». Її героями стали родини, які виховують дітей з особливими потребами.
Експозиція, спільно організована Сумським обласним центром соціальної реабілітації дітей-інвалідів та фотохудожником Наталією
КАРМАЗІНОЮ, стала своєрідним вікном у суспільство рівних можливостей, адже вона вчить доброті та терпінню. Після ознайомлення із портретами героїв та живого спілкування з ними кожен став трішки іншою людиною – добрішою, милосерднішою, внутрішньо багатшою.

«Світлини доводять, що діти з особливими потребами є рівноправними членами суспільства і мають жити повноцінним життям. В умовах, коли наша країна змінюється і рухається європейським вектором поваги до кожної людини це питання постає особливо актуальним», – наголосив очільник області Микола Клочко.

Він також відзначив, що діти з особливими потребами знаходяться під особистим патронатом дружини Президента України Марини ПОРОШЕНКО, завдяки якій налагоджено діалог в цьому напрямку на міжнародному рівні, приділяється велика увага інклюзивній освіті тощо.

SuM 2016 11 30 ditu 2Автор фоторобіт Наталія КАРМАЗІНА розповіла, що коли вперше потрапила у стіни Сумського обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, була вражена, якою титанічною може бути робота фахівців установи для соціалізації та інтеграції таких діток, а батьківська любов – безмежною і жертовною. Там і зародилася ідея – передати всю глибину внутрішнього світу і мужність батьків, які постійно ведуть боротьбу за своїх дітей.
Героями більш ніж двадцяти фотокартин стали родини, де виховуються особливі діти – їх фізичний та розумовий стан вимагає особливого ставлення і піклування, терпіння та уваги. Завдяки монохромній палітрі, відсутності деталей та темному загальному фонові відвідувачі виставки побачили, перш за все неперевершеність створених образів та красу дитячої душі, а не вади у розвиткові.

Наприкінці заходу інтегратори Місцевого центру мали змогу поспілкуватися із представниками громадських організацій та розповсюджували візитівки, листівки, календарі, розроблені працівниками МЦ.