назад
01.12.16

Вже відомі експерти програми ,,Адвокат майбутнього’’

15253436 1042862712502802 3070688111458209897 nПрограма ,,Адвокат майбутнього’’ підсилює свої позиції досвідченими експертами адвокатури України, серед яких:

Сергій Гончаренко, адвокат, кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та Європейського права Академії адвокатури України, Заслужений юрист України;
Ольга Жуковська, адвокат, кандидат юридичних наук, Заслужений юрист України, член Апеляційного комітету UEFA, віце-президент Спілки адвокатів України;
Дмитро Кухнюк, адвокат, кандидат юридичних наук, доцент кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури КНУ ім. Т. Шевченка, керуючий партнер Адвокатського об’єднання ,,Мельник, Кухнюк і Партнери’’;
Володимир Сущенко, кандидат юридичних наук, доцент факультету правничих наук НУ ,,Києво-Могилянська академія’’, виконавчий директор Центру дослідження проблем верховенства права, Заслужений юрист України;
Олександра Яновська, доктор юридичних наук, професор кафедри правосуддя КНУ ім. Т. Шевченка, суддя ad hoc ЄСПЛ.

Кожний з експертів буде супроводжувати навчальні модулі, залучатися до розробки програми та зможе привнести свій досвід та знання в реалізацію програми.

Також активну участь у наповненні програми буде брати Андрій Костін, адвокат, заступник голови Ради адвокатів Одеської області.

Жуковська best,,Адвокат майбутнього — провідник місії покращення стану захисту прав не тільки окремої людини, а й правового здоров’я всього суспільства. Це яскрава особистість, натхненний майстер захисту, помічник у негоді для людини і, водночас, рівноправний учасник діалогу із законодавцем, провідник сподівань суспільства й одвічних людських цінностей у швидкоплинному часі. Його серце й розум не байдужі. Ним керує жага діяти, змінювати світ на краще. Скромна роль ,,слуги закону’’ не для нього, він учасник дієвого діалогу як із судовою владою, так і з законодавцем. Його покликання — і використовувати закон на захист прав людини і, не меншою мірою, впливати на формування закону та світогляд суспільства. Це сильний гравець, здатний виграти шахову партію з державним апаратом та ініціювати адаптацію ,,правил гри’’, тобто закону, до інтересів людини і громадянина. Він не споглядач, а реформатор, — зазначила Ольга Жуковська.Програма ,,Адвокат майбутнього’’ привабила спрямованістю на формування нової генерації адвокатської еліти, ближчої до викликів сьогодення і, водночас, зорієнтованої на збереження і примноження кращих традицій адвокатської професії. Я більше 25 років свого життя присвятила саме цій меті, зокрема, розробляла Правила адвокатської етики для прийдешнього покоління адвокатів’’

Фото Яновская За словами Олександри Яновської, успішний адвокат — це не тільки професійні знання та матеріальні статки. Це також повага колег, визнання в юридичній спільноті, авторитет серед молодого покоління адвокатів та власне відчуття гідності. Всі ці ознаки характеризують успішного адвоката — адвоката майбутнього. Однак, на жаль, сьогоднішня система освіти та практичний адвокатській досвід не забезпечують адвокатів необхідною палітрою теоретичних знань та практичних інструментів, що гарантували б високий рівень професіоналізму, належну комунікативну культуру та етичні стандарти адвокатської діяльності. ,,Саме тому мені надзвичайно імпонує амбітна програма ,,Адвокат майбутнього’’, яка покликана надати поштовх до формування нової еліти адвокатської спільноти шляхом забезпечення адвокатів необхідними знаннями та навичками щодо стратегії і тактики здійснення адвокатської діяльності, посилення комунікативних зв’язків між адвокатами, напрацювання професійних психологічних прийомів та формування високих морально-етичних підходів до розуміння ролі адвокатури в суспільстві’’, — підкреслює пані Яновська.

Goncharenko,,Я не можу собі уявити адвоката майбутнього поза межами більш широкого контексту — юридичної професії майбутнього, правової системи майбутнього, зрештою, України майбутнього. Для мене ця Програма — ще одна невеличка спроба, як би пафосно це не звучало, побудувати світ, у якому хотілося б жити, — відверто відповідає Сергій Гончаренко.Адвокат майбутнього, в моєму уявленні, має безліч облич: це й полум’яний борець, і тихий офісний трудяга, і столична зірка, і провінційний ремісник. Усі дуже різні, але і спільне в них є — жага позитивних змін. Адвокат майбутнього, як я його бачу — це вільна і смілива людина. Людина, яка не мовчить. Для якої справжньою цінністю є гідність і справедливість, а майбахи і ролекси — дешевка. Яка здатна не просто механічно відтворювати здобуті колись навички чи переказувати створені іншими знання, а генерувати принципово нові ідеї і власноруч будувати іншу, кращу правову реальність’’

Сущенко1,,Ця програма привабила мене нетрадиційним підходом до підвищення професійної спроможності адвокатів, а також своєю спрямованістю на формування професійних рис адвоката майбутнього нашої країни, яка переживає перехідний період на шляху становлення правової європейської держави. Приваблює тому, що відчуваю потребу, здатність і можливість передати власний життєвий та професійний досвід і знання’’, — говорить Володимир Сущенко. За його словами, адвокат майбутньої України — це такий юрист, для якого бажання надати правові послуги людині, яка їх потребує, є не лише реалізацією професійного обов’язку, а проявом внутрішньої небайдужості та потреби, покликанням прийти на допомогу іншому, застосувавши весь арсенал своїх професійних знань, умінь та навичок, проявляючи при цьому відповідальність перед собою і правничою спільнотою за свої професійні дії та повсякденну поведінку.

Дмитрий КухнюкЗа словами Дмитра Кухнюка, адвокат майбутнього — це професійний юрист, який має не лише ґрунтовні теоретичні знання та розвинуті практичні навички в певній сфері, а й майстерно володіє навичками комунікації та переконання, вміє побудувати довірливі відносини з клієнтом, є лідером у професійній спільноті, активним членом самоврядування та професійних громадських організацій, має високі етичні стандарти, постійно працює над своїм професійним розвитком та самовдосконаленням, усвідомлює важливу соціальну роль адвокатури в демократичному суспільстві, захисті прав людини та здійсненні правосуддя, не байдужий до процесів, які відбуваються в нашій правовій системі та готовий інвестувати свій час у розвиток вітчизняної адвокатури на основі найкращих міжнародних практик. ,,Програма ,,Адвокат майбутнього’’ привабила мене своєю нестандартною концепцією професійного розвитку адвоката, можливістю особисто долучитися до процесу якісних змін в адвокатурі, роботі в команді колег, які є одними з найкращих фахівців у питаннях адвокатури, очікуванням цікавого та корисного спілкування, можливістю отримання нових знань та навичок’’, — зазначив Дмитро Кухнюк.

KostinАндрій Костін вважає, що одне із головних завдань цієї Програми — нагадати адвокатам про те, що справжній адвокат виконує велику суспільну функцію захисника прав і свобод людини. Завдяки Програмі він вбачає можливість донести до активних колег думки про місце і роль, яку повинен відігравати адвокат і адвокатура у демократичному суспільстві. Окрім представництва клієнта у конкретній справі, адвокати також захищають права людини загалом. ,,Адвокати повинні пам’ятати про правозахисну функцію своєї професійної діяльності, адже саме вони добиваються змін у судовій практиці і, як наслідок змін у законодавстві’’, — підкреслив пан Андрій.

bannerНагадуємо, що Програма ,,Адвокат майбутнього’’ реалізується Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу (BALAP) за підтримки проекту ,,Доступна та якісна правова допомога в Україні’’, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги та фінансується урядом Канади.

Серед ключових модулів програми ,,Адвокат майбутнього’’ — робота з клієнтом, взаємодія з колегами — процесуальними опонентами в суді, комунікація та професійна відповідальність у юридичному співтоваристві, а також зв’язки з громадськістю та медіа. Навчання буде безкоштовним для всіх адвокатів, які пройдуть конкурсний відбір.

Учасниками програми зможуть стати адвокати з усієї України, які мають стаж адвокатської діяльності більше двох років, здійснюють активну громадську діяльність, були залучені до процесів покращення надання правничої допомоги, мають власне бачення та ідеї щодо реформ у сфері правосуддя й готові працювати над вдосконаленням правової системи країни.

Відбір учасників проводитиметься шляхом анкетування та, за необхідності, інтерв’ю. Заявки для участі в першому пілотному проекті приймаються до 9 грудня 2016 року включно. Старт навчання заплановано на лютий 2017 року та проходитиме у чотирьох містах країни — Києві, Львові, Одесі та Харкові.

Заповнити заявку та дізнатися більше про програму – http://tomorrowslawyer.org/


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook                YouTube YouTube                Google Google+       т Twitter