назад

Питання оренди землі сільськогосподарського призначення набирає все більшої актуальності серед українців. Під час укладання договору оренди власники земельних ділянок часто стикаються з різними питаннями ,щодо правильності оформлення договору , іноді через недостатнє вивчення – розуміння умов оренди це їм завдає чи малих клопотів.

Під час зустрічі з жителями селища Козовав в приміщенні Козівського районного центру зайнятості проведено навчальний семінар на тему : «Договір земельної ділянки» та розкрито наступні питання: особливості укладення договору оренди на земельну ділянку, хто може здати пай в оренду, строки на які укладається договір, відповідальність сторін, які землі не підлягають передачі в оренду, та чи можна змінити чи розірвати договір.

Так відповідно до ст. 792 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) земельної ділянки наймодавець зобов’язується передати наймачеві земельну ділянку на встановлений договором строк у володіння та користування за плату.

Не підлягають передачі в оренду земельні ділянки, штучно створені у межах прибережної захисної смуги чи смуги відведення, на землях лісогосподарського призначення та природно-заповідного фонду, що перебувають у прибережній захисній смузі водних об’єктів, або на земельних ділянках дна водних об’єктів.

Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї з сторін може бути посвідчений нотаріально.

Укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.

Згідно положень цивільного законодавства, інтереси орендодавця можуть бути представлені представником за довіреністю.