назад

Дискусія за кавою: як досягти позитивних змін у житті громадян

liga2     У Хмельницькому представники громадськості та державних структур обговорили пріоритетні напрямки розвитку ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2018-2020 роках. До дискусії за кавою долучилися і представники регіонального та Хмельницького місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

     Юристка громадської організації «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська розповіла, що ініціатива спрямована на об‘єднання зусиль урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

     Під час обговорення, яке відбулося 3 серпня, йшлося про реалізацію плану дій з впровадження «Партнерства «Відкритий Уряд» на Хмельниччині. Учасники заходу, з-поміж яких представники місцевої влади, системи безоплатної правової допомоги, органів місцевого самоврядування, обласної універсальної наукової бібліотеки, адвокати та активні громадяни міста, говорили про основні маркери відкритості влади та готовність чиновників до співпраці з громадянським суспільством.liga1

     Дискутували, зокрема, про забезпечення громадянам доступу до публічної інформації, впровадження електронного врядування в області. Відтак виокремили низку проблем, що можуть виникнути в процесі реалізації ініціативи, та шляхи їх вирішення.

     Довідково

     Ініціатива започаткована на сесії Генеральної Асамблеї ООН у вересні 2011 року лідерами 9 організацій громадянського суспільства та 8 урядів (Бразилія, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південна Африка, Великобританія та США). Станом на 1 липня 2018 року до Ініціативи приєднались вже 75 країн та 17 субнаціональних урядів.

     У рамках реалізації Ініціативи уряди країн-учасниць спільно з громадянським суспільством розробляють та реалізують дворічні національні плани дій. Кожен план дій повинен містити конкретні, амбітні зобов’язання, спрямовані на удосконалення прозорості, підзвітності та громадської участі.

     Україна є членом Ініціативи з 2011 року. За цей час Урядом спільно з громадянським суспільством реалізовано 2 дворічні плани дій, реалізація 3-го плану триває. У рамках реалізації попередніх планів дій запроваджено державне фінансування політичних партій, доступ до відкритих даних та архівів комуністичного режиму, Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів, систему електронних публічних закупівель «ProZorro», електронні петиції, ЕІТІ стандарти, електронні декларації тощо.