23 березня моніторингова група у складі представників Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової – головний бухгалтер Ольга Березовська, начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олег Врублевський, начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Тетяна Бєлобородова та заступник начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу Олена Вовнюк здійснили виїзний моніторинг роботи Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Пулинського бюро правової допомоги.
Під час візиту до бюро моніторингова група провела спостереження стосовно відповідності якості, повноти та своєчасності надання працівниками бюро безоплатної правової допомоги, зокрема якісне консультування, своєчасність підготовки процесуальних документів. Також моніторингова група вивчила проблемні питання, які виникають у працівників бюро, ознайомилися з категорією осіб, які найчастіше звертаються в бюро та з яких питань надають консультації, як налагоджена співпраця з територіальними громадами та ЗМІ.
Начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Олег Врублевський спільно з директором Новоград-Волинського місцевого центру Петром Пелешком та заступником начальника Пулинського бюро правової допомоги Олексієм Невмержицьким провели заняття зі слідчими Пулинського відділення поліції.
Під час лекції Олег Врублевський нагадав присутнім перелік суб’єктів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, статтю 49. КПК України «Залучення захисника слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням», статтю 52 «Обов’язкова участь захисника», статтю 53 «Залучення захисника для проведення окремої процесуальної дії».
Під час візиту до Новоград-Волинського місцевого центру з надання БВПД моніторингова група обговорила з фахівцями місцевих центрів ряд питань, пов’язаних із роботою відділів правової інформації та консультацій; організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами; представництва; правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД; фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку; організації роботи, юридичного забезпечення діяльності та персоналу; підтримки та розвитку інфраструктури.
Цього ж дня до місцевого центру завітали студенти ІІІ курсу Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу. Директор центру Петро Пелешок розповів про становлення системи БПД, ознайомив студентів із відділами місцевого центру та його функціями, у тому числі бюро правової допомоги, можливістю отримати доступ до електронних сервісів Мін`юсту. Не оминув увагою суб’єктів права, які право на безоплатну вторинну правову допомогу, алгоритм дій фахівці центрів правової допомоги та бюро у разі звернення громадян, виїзні консультування на базі мобільних пунктів та сільських, селищних рад.
Олег Врублевський розповів про діяльність Регіонального центру, зокрема, як центр видає доручення адвокатам для надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальних провадженнях. «У 2013 році Регіональний центр видав 1125 доручень адвокатам для надання БВПД у кримінальних провадженнях, у 2014 році ця цифра зросла до 1257, у 2015 році – 1658, у 2016 було видано 1909», – відмітив Олег Врублевський.
Також фахівці Регіонального центру особисто пересвідчилися як відділ правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання БППД співпрацює з громадськими організаціями району. Головний спеціаліст відділу Ірина Колесник та начальник відділу представництва Віталій Радзивіл провели робочу зустріч із представниками ГО «СУВІ АТО». Надали інформаційні брошури для подальшого поширення серед військовослужбовців, продемонстрували який спектр послуг надають електронні сервіси Міністерства юстиції.
Користуючись нагодою, фахівці Регіонального центру спільно з Новоград-Волинським місцевим центром провели лекцію на тему: «Застосування Порядку інформування центрів з надання БВПД про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді затримання під вартою» для слідчих у Новоград-Волинському відділі поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області.
Довідково:
Пулинське бюро правової допомоги розташоване за адресою: смт. Пулини, вул. Незалежності, 12, тел.:(04131) 3-12-19.
Новоград-Волинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташоване за адресою: м. Новоград-Волинський, вул. Івана Франка, 31-а, тел.: (04141) 2-15-82.