назад

На круглому столі обговорювали як посилити правову спроможність громад

19 листопада 2017 року в залі Університету права імені Короля Данила відбувся круглий стіл на тему «Як органи місцевого самоврядування і держава можуть відповісти на правові потреби громад?». Захід відбувся за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження». Учасниками стали  представники Координаційного центру з надання правової допомоги, регіональних та місцевих центрів,бюро правової допомоги Івано-Франківщини, представники органів місцевого самоврядування, органів державної влади, громадські діячі, а також юрисконсульти, державні реєстратори, секретарі окремих об’єднаних територіальних громад різних районів.

Учасників заходу привітала заступник начальника управління – начальник відділу моніторингу та оцінювання діяльності центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги управління координації системи надання безоплатної правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Олена Ялова та проректор Університету права імені Короля Данила Ігор Жукевич, які привітали учасників круглого столу та побажали плідної роботи. Начальник Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Андрій Гайда інформував учасників заходу про загальнонаціональний проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО», дякував органам місцевого самоврядування за сприяння та плідну співпрацю.

Голова Галицької районної ради Павло Андрусяк подякував бюро правової допомоги за проведену роботу щодо організації мобільних точок консультування для жителів Галицького району та інформаціно-роз᾽яснювальну роботу серед населення.

Першою з учасників круглого столу презентувала методичні рекомендації під назвою «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування» Наталія Костишин. «Ці рекомендації покликані допомогти налагодити співпрацю між органами місцевого самоврядування, органами виконавчої влади, провайдерами правових послуг та місцевого громадою та надання практичних інструментів для розв’язання актуальних проблем громади шляхом розроблення та реалізації цільових програм, базуючись на вже напрацьованому в Україні досвіді», – наголосила директор Червоноградського місцевого центру. Також вона звернула увагу на те, що завдання, які ставлять перед собою надавачі правових послуг повинні бути реальними і виходити з правових потреб територіальних громад.

Марія Коляджин розповіла присутнім про форми співпраці та взаємодії Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД з партнерськими установами та організаціями. Як зазначила начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Івано-Франківського місцевого центру, ефективна взаємодія у системі безоплатної правової допомоги – запорука успішного вирішення справ.

Начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Коломийського місцевого центру Вікторія Смерек підготувала презентацію «Досвід співпраці з органами місцевого самоврядування по реалізації програми надання безоплатної правової допомоги населенню: розроблення, прийняття, реалізація». Вона розповіла про результати роботи по виконанню районної цільової програми безоплатної правової допомоги населення Коломийщини.

Сергій Бабійчук ознайомив слухачів з проблемними питаннями співпраці Калуського МЦ з надання БВПД з органами місцевого самоврядування по реалізації програм спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги.

У другій частині круглого столу учасники слухали презентацію соціологічного дослідження члена громадської організації «Молодіжний ініціативний центр» Максима Ткаченка, де метою було проаналізувати основні правові проблеми, які є важливими для мешканців міста Соснівки Львівської області, як найбільш імовірного центру Сілецької окремої територіальної громади, де наявна вся інфраструктура для належного функціонування цієї громади.

Учасники зустрічі активно обговорювали порушені питання та ділилися думками щодо основних аспектів програми надання безоплатної правової допомоги як інструменту взаємодії задля вирішення правових потреб громад та підвищення рівня їх правової спроможності. Учасники заходу поділились досвідом щодо шляхів налагодження спільної з органами місцевого самоврядування роботи з питань забезпечення прав жителів громад, їх доступу до правосуддя через правопросвітництво та правову допомогу і зокрема в період децентралізації влади. Рекомендації, які озвучили на круглому столі  фахівці, є універсальними і допоможуть створити у кожній громаді свою унікальну модель співпраці з системою БПД.

Підбиваючи підсумки зустрічі директор Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Михайло Євчук подякував за плідну роботу та активне обговорення експертам, представникам органів місцевого самоврядування, органів державної влади і громадським діячам. «Від потреб самої людини до потреб громади – наступний етап в розвитку безоплатної правової допомоги»,  ̶  зазначив він.


{gallery}pictures/2017.11.10_семінар{/gallery}

Нагадуємо, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області працює за адресою:

вул. Грюнвальдська, 8, м. Івано-Франківськ.

Телефон: (034) 255-61-13,

Е-mail:office.frankivsk@legalaid.gov.ua.

Всеукраїнська гаряча лінія правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України)