назад

Партнери в сфері захисту постраждалих від домашнього насильства обговорили напрямки взаємодії

15 серпня 2019 року в Одеській обласній юстиції відбулася робоча зустріч з обговорення питання реалізації ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Керівництво юстиції разом з представниками органів виконавчої та судової влади, системи безоплатної правової допомоги, а також громадськими організаціями обговорили питання взаємодії у напрямку запобігання та протидії домашньому насильству.

Особлива увага була приділена виконанню рішення суду щодо встановлення обмежувального припису для кривдників.
Обмежувальний припис стосовно кривдника – це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи. Рішення про застосування обмежувального припису приймає суд не пізніше 72 годин. Підстава – заява потерпілої особи або її представника, батьків, родичів, органу опіки та піклування.

Обмежувальний припис передбачає для кривдника:

  • заборону перебувати у в місці спільного проживання (перебування);
  • усунення перешкод у користування майном потерпілою особою;
  • обмеження спілкування з постраждалою дитиною;
  • заборону наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місця відвідування постраждалої особи;
  • заборону особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, переслідувати її, спілкуватися з нею;
  • заборону вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою.

За статистикою, щороку понад 600 жінок в Україні гинуть в результаті домашнього насильства. Згідно з дослідженнями за оцінками експертів менше 23% постраждалих звертаються за допомогою.

Постраждалим від домашнього насильства гарантується правовий захист, правові послуги призначеного адвоката (юриста) оплачує держава. Отримати безоплатну правову допомогу (захист, представництво у суді, складання документів) можна, звернувшись до центрів з надання БВПД.

Наразі до фахівців системи БПД Одеської області з питань звернулася 31 постраждала від домашнього насильства особа. 5 осіб отримали вторинну правову допомогу, в результаті чого судом було прийнято рішення про видачу обмежувального припису у трьох випадках.

Додатково.

Що робити у випадку домашнього насильства?

Одразу викликати поліцію – 102.

Звернутися на «гарячу лінію» – 116-123 (цілодобово та безкоштовно в межах України)

Якщо Ви стали свідком насильства стосовно дитини – негайно повідомте про це службу у справах дітей!

Отримати психологічну підтримку та соціальні послуги (консультування, кризове та екстрене втручання, соціальний супровід, посередництво тощо) можна у центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, мобільних бригадах соціально-психологічної допомоги.

Тимчасовий притулок – у центрі соціально-психологічної допомоги, кризовому центрі або притулку для жертв домашнього насильства. Потрапити до такого закладу можна, звернувшись до місцевої державної адміністрації або міської ради.