назад

Педагогів Сумщини інформували про безоплатну правову допомогу

SuR 171113 11Про можливості, що відкриває для кожного громадянина система безоплатної правової допомоги в частині реалізації своїх прав, захист прав вразливих категорій громадян, реалізацію загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право!», форми співпраці з установами освіти – йшла мова на черговій зустрічі, що відбулася 13 листопада, зі слухачами Сумського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

На заході були присутні більше 200 осіб, серед яких: заступники директорів з навчально-виховної роботи, вчителі української мови та літератури, музичного мистецтва, загальноосвітніх шкіл-інтернатів, біології та географії,  працівники дошкільних навчальних закладів, керівники гуртків позашкільної освіти.  

SuR 171113 12

Наталія Поставська, начальник відділу моніторингу діяльності місцевих центрів, інформувала учасників  про можливість отримання первинної та вторинної правової допомоги у місцевих центрах з надання БВПД та їх структурних підрозділах – бюро правової допомоги. Таких точок доступу на Сумщині створено 18. Крім цього роз`яснено види правової допомоги. Особливу увагу приділено вразливим категоріям населення, які можуть звернутися для отримання вторинної правової допомоги, а саме для вирішення справи клієнта буде залучено адвоката за рахунок держави.

У рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного з Департаментом освіти і науки Сумської облдержадміністрації у серпні цього року, тісна співпраця з установами освіти у проведенні правопросвітницьких заходів забезпечує правову обізнаність усіх учасників навчально-виховного процесу.

SuR 171113 13

Під час  виступу Наталією Поставською наголошено про категорії громадян, які мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

«Зростає довіра громадян до системи безоплатної правової допомоги. Про це свідчать такі статистичні показники, як кількість звернень. Якщо у 2016 році їх було 12 580,  то станом на 10.11.2017 –  19 556».

Особливу увагу звернено на реалізацію в області проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Учасників заходів інформовано про графік виїздів, з яким можна ознайомитися на веб-сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області та сайт «Я МАЮ ПРАВО!», на якому розміщується актуальна правова інформація.

На сайті проекту Міністерства юстиції «Я маю право!» вже розміщено актуальну інформацію за темами:

          Не знаєш, як оформити договір оренди землі?

          Не отримуєш аліменти?

          Не знаєш, як оформити субсидію?

          Забирають бізнес? Відбирають майно?

          Вимагають хабара за іспит чи навчання?

          Не знаєш, як вирішити спір?

На завершенні учасникам заходу повідомлено про

Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги:

0-800-213-103,

 

інформовано про місцезнаходження Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та Сумського місцевого центру з надання БВПД та поширено інформаційні буклети «Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати?».