назад

Південно-Східний міжрегіональний центр з надання БПД відвідали представниці Міжнародної організації з міграції

Керівниця програми Миробудування, Безпеки та Права Людини Міжнародної організації з міграції Мінна Вестлунд та Операційна координаторка відділу Переходу та Відновлення Сукхі Чае відвідали Південно-Східне управління надання безоплатної правничої допомоги у Дніпрі. Це відбулася у межах їхньої ознайомчої місії на сході та півдні України.

Вони цікавилися роботою системи БПД на Дніпропетровщині та Запоріжжі. Зокрема, правничими послугами, які надаються внутрішнім переселенцям, питаннями з якими ВПО найчастіше звертаються до бюро, чи є в переліку цих питань отримання репарацій у випадках порушень прав людини під час війни тощо.

«Під час своєї робочої подорожі до Дніпра ми зустрічаємося з представниками державних та громадських організацій, які надають населенню послуги в царині права та юриспруденції, виявляючи можливих потенційних партнерів для міжнародних донорів, аби у майбутньому зробити механізм надання репарацій у випадках порушення прав людини під час військових дій більш ефективним та дієвим, — зазначила Керівниця програми Миробудування, Безпеки та Права Людини Мінна Вестлунд.

За результатами робочих зустрічей на Дніпропетровщині, зокрема з представниками системи БПД, після детального аналізу щодо розгалуження регіональних офісів та їх популярності у населення прийматиметься рішення щодо участі установ та організацій у Міжнародній програмі, спрямованій на допомогу одержання репарацій постраждалим від порушення прав людини, а також майнових компенсацій.

«Для нас важливо було представити досвід системи безоплатної правничої допомоги представникам цієї міжнародної організації та поділитися своїми напрацюваннями у сфері надання правничих послуг на рівні громад Південного сходу України», — поділилася начальниця Південно-Східного управління надання безоплатної правничої допомоги Анастасія Юхименко.

Довідково. Представництво МОМ в Україні надає допомогу внутрішньо переміщеним особам (ВПО) і людям, які постраждали від війни, протидіє торгівлі людьми, надає допомогу Уряду у протидії неврегульованій міграції та покращенні системи управління міграційними процесами, а також розробляє політику в галузі охорони здоров’я, яка враховувала б мігрантів.

З початку повномасштабної війни в Україні МОМ переорієнтувала свої програми та проєкти та з лютого 2022 року по березень 2023 року охопила близько трьох мільйонів людей гуманітарною підтримкою, яка включає надання непродовольчих товарів та предметів гігієни; заходи у сфері водопостачання, санітарії та гігієни; багатоцільову грошову допомогу; медичну допомогу та заходи у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки; сприяння колективним центрам; захист та інші види допомоги.