Представники Регіонального та Сумського місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олексій Рибалка, Марина Андрієнко, Наталія Шестерніна та Юлія Іваненко взяли участь у практичному тренінгу «Посилення ролі громадськості у відборі кандидатів на посади суддів». Його ініціатором виступила Благодійна організація «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги». Тренери: Роман Сухоставець, юрист, директор ГО «Бюро правничих комунікацій», член Громадської ради доброчесності, Наталя Лебедь, менеджер з комунікацій ГО «Бюро правничих комунікацій».
Метою заходу є підвищення спроможності громадських активістів Сумської області та сусідніх регіонів проводити контроль доброчесності суддів та кандидатів на ці посади.
Громадські організації, юристи, правозахисники, громадські активісти та журналісти, які опікуються питаннями доброчесності суддів та кандидатів на ці посади стали учасниками тренінгу. Присутні розглянули поняття «доброчесність», «етична поведінка», «спосіб життя судді», обговорили таке питання як кар’єра судді: участь держави та громадськості; бангалорські принципи поведінки суддів, незалежне оцінювання роботи судді громадськими об’єднаннями.Не оминули увагою й декларації суддів, суддівське досьє.
Окрім цього, учасники порушили питання: як оцінити доброчесність та професійну етику, як притягнути суддю до дисциплінарної відповідальності.
Програма заходу передбачала виконання практичних завдань, роботу в групах, дискусії, обмін досвідом та думками.
Долучилися до тренінгу й партнери Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області – представниця громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Суми Наталія Єсіна, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ірина Білик та ін.
Захід відбувся за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до
місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
Конотопський місцевий центр –
41615, м. Конотоп, вул. Братів Лузанів, 43, тел. (05447) 6-23-47
Охтирський місцевий центр –
42700, м. Охтирка, вул. Перемоги, 13. тел. (05446) 4-22-23
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61; 098-380-69-38.
Шосткинський місцевий центр –
41100, м. Шостка, вул. Горького, 4. тел. (05449) 7-30-94
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –
0-800-213-103 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)
Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.