назад

Права людини починаються з прав дитини

OkM 171208 518 грудня , у рамка Всеукраїнського тижня права, не залишилися поза увагою й учні загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів – дошкільного навчального закладу Лебединської районної ради Сумської області. Тож начальник Лебединського бюро правової допомоги Сергій Іванов спільно з головою Лебединського районного суду Олександром Чхайлом   провели інформаційно-роз’яснювальний урок на тему: “Права людини починаються з прав дитини” в Будильському навчально-виховному комплексі.

Основною метою заходу – розкриття формування правосвідомості учнів.

OkM 171208 52

Сергій Іванов надав інформацію учням про поняття «Права і свободи людини», розповів про міжнародні документи з прав людини та прав дитини. Зачитано зміст окремих статей Загальної декларації прав людини, Конвенцій ООН про права дитини та спільно проаналізовано з юридичної точки зору їх зміст.

OkM 171208 53

Сергій Іванов зазначив: «У залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави. Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція про права дитини від 20.11.89року». В українському законодавстві основними правовими документами з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України (далі – СК України), Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

OkM 171208 54

Також  Сергій Іванов розповів хто має статус «дитини»? За загальним правилом згідно з зазначеним вище міжнародним та українським законодавством дитиною є особа віком до 18 років (тобто до досягнення нею повноліття). Малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, а неповнолітньою – у віці від 14 до 18 років (ст.6 СК України).

 

Довідково: Лебединське бюро правової допомоги:

пл. Соборна, 29; тел. (05445) 2-14-12.