Вже стало традицією проведення працівниками місцевих центрів правопросвітницьких заходів в Дитячому оздоровчому таборі «Артек». Ось і 30 липня фахівці Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з партнерами Громадською організацією «Союз Золотий вік», адвокатом Ігорем Свєтлічним, військовим капеланом Олександром Войтенком, журналістом та громадським діячем Сергієм Котовим провели в Артеку правову дискусію на тему «Чи варто служити в армії?».
![](https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/2019/07/lesya-burchak-1515x1061.jpg)
Директор Лівобережного центру Леся Бурчак перед початком дискусії розповіла відпочиваючим про законодавчі засади проходження строкової військової служби в Україні, умови звільнення від неї, правове регулювання військової служби за контрактом, захист військовослужбовців та членів їх сімей. Артеківці зацікавились з якого віку можна служити в армії, чи можуть служити дівчата та які умови проходження альтернативної військової служби.
Для участі у дискусії діти поділились на дві команди: одна об’єднала тих, хто вважав що служити в армії потрібно, а інша – тих, хто службу в армії не вважає обов’язковою. Кожна команда за допомогою модераторів Олександра Войтенка, Яни Баранової, Сергія Котова та Ігоря Свєтлічного навела вагомі аргументи на підтвердження своєї думки.
Після цього свої міркування висловили і присутні фахівці: Олександр Войтенко поділився власним досвідом учасника АТО та психолога, розповівши про реальність військових дій, обов’язок захищати свою країну та народ, моральну складову військової служби.
![](https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/2019/07/igor-svyetlichnyj-1515x1010.jpg)
Ігор Свєтлічний розповів про порядок призову в армію, відповідальність за ухилення від військової служби, права та обов’язки призовника та військовослужбовця.
Яна Баранова наголосила на відповідальності кожного підлітка, який скоїв правопорушення, за власну долю та життя.
Сергій Котов в особистому спілкуванні з учасниками цікавився думкою юнаків та дівчат про армію, військовий обов’язок та допомагав їм аналізувати спірні питання.
![](https://legalaid.gov.ua/wp-content/uploads/2019/07/artekivtsi-1515x1010.jpg)
По закінченні заходу учасники отримали сувеніри системи безоплатної правової допомоги та повідомили, що почута інформація була для них цікавою та корисною.