назад
21.10.15

Правозахисники, адвокати, учасники АТО розроблять навчальну програму для адвокатів системи БВПД, які надають правову допомогу учасникам бойових дій

12132601 849367401851673 778264746781127259 o20 жовтня 2015 року у Києві пройшла робоча зустріч з підготовки навчального курсу правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, організована Координаційним центром з надання правової допомоги та Українською фундацією правової допомоги за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Зустріч мала на меті визначити зміст та формат навчального курсу для адвокатів системи безоплатної вторинної правової допомоги, які надають правову допомогу учасникам АТО.

Участь у зустрічі взяли представники Координаційного центру з надання правової допомоги, Міжнародного фонду «Відродження», Громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», ГО «Юридична Сотня», Спілки ветеранів АТО, Громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, Центрів правової інформації та консультації, адвокати та юристи.

З вітальним словом виступила програмний директор Української фундації правової допомоги Антоніна Бондаренко та розповіла про досвід проведення робочих зустрічей з визначення спільних кроків з покращення доступу до безоплатної правової допомоги учасників АТО та члені в їх родин у 24 регіонах України. Під час зустрічей учасники, провайдери правової допомоги – представники громадських організацій, центрів з надання безоплатної правової допомоги, адвокати підписали Типовий Меморандум про співпрацю. «По результатам робочих зустрічей з визначення спільних кроків, які проходили у 24-х регіонах України з доступу до безоплатної правової допомоги учасникам АТО, ми провели каталогізацію справ учасників АТО, які потребують юридичної допомоги. Також, ми маємо змогу визначити формат програми навчання для адвокатів, які надають правову допомогу учасникам АТО, завдяки визначеним пріоритетним темам», — наголосила програмний директор Української фундації правової допомоги Антоніна Бондаренко. «Ми вперше зустрічаємось у такому форматі – адвокати, представники державного сектору, громадського сектору, для того, щоб максимально об’єднати зусилля», – зазначила вона.

12006604 849367318518348 3047166344266295542 o

Віталій Баєв, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги, розповів про проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги та підвищення якості її надання» (реєстр. № 3044), внесеному 07 вересня 2015 року Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України, яким пропонується доповнити перелік суб´єктів права на БВПД такими категоріями осіб, такими категоріями осіб, які лише претендують на отримання статусу учасника АТО, та які відповідно до чинного закону, наразі до таких суб’єктів не належать. Також він наголосив на важливості курсу для адвокатів, які у майбутньому надаватимуть правову допомогу учасникам АТО: «Цінність такого курсу полягатиме в тому, щоб розкрити логіку нормативних документів, розробити алгоритми дій адвокатів у найбільш поширених проблемних ситуаціях».

Представник від Спілки ветеранів АТО, юрист Антон Колумбет наголосив, що одна із найважливіших потреб – потреба у розумінні військового діловодства зі сторони юристів та адвокатів, тож необхідно зосередити увагу юристів та адвокатів під час навчання на питаннях: ведення обліку особового складу, питаннях використання певних норм законодавства, статутів ЗСУ та ін.

На потребі в обізнаності з питань психологічних аспектів при першій зустрічі з клієнтом учасником АТО наголосила адвокат, начальник відділу забезпечення якості безоплатної вторинної правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Вікторія Мітько. Вона відзначила необхідність включення відповідного додаткового, факультативного модулю до навчальної програми.

Під час другої зустрічі учасники безпосередньо обговорили складові навчального компоненту: модулів, тем та підтем для проведення навчання. Основні теми для навчального курсу учасники затверджували згідно із результатами статистичного опитування, яке проводили представники Юридичної Сотні, Центрів правової інформації та консультації, Громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини, місцеві та регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги спільно з Українською фундацією правовою допомоги. Результати опитувань дозволили визначити найбільш пріоритетні теми звернень учасників АТО за безоплатною правовою допомогою та лягла в основу тем для згаданого навчального курсу для адвокатів. Основні теми для навчання учасники визначили: військове діловодство, оформлення статусу учасника АТО, медичне забезпечення, соціальне забезпечення, злочини проти національної безпеки, пільги.

12095124 849367448518335 4567243744739422672 o

Визначивши теми, учасники робочої зустрічі перейшли до визначення формату навчання, структури та часу, необхідного для проведення кожного модуля. Також визначені відповідальні з числа громадських організацій, громадського об’єднання адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, адвокати системи БВПД, які розроблятимуть навчальний курс та здійснюватимуть за його змістовне наповнення.

 

 


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook YouTube YouTube Google Google+  тTwitter