назад

Протидія булінгу в школі та за її межами

На сьогодні, все частіше постає проблема насилля в дитячому колективі. Існує такий його вид, як булінг.

В рамках реалізації правопросвітницького проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!», головним спеціалістом відділу «Чигиринське бюро правової допомоги», Оксаною Кривошеєю було проведено урок для учнів 9 класів Чигиринської загальноосвітньої школи № 1 імені Богдана Хмельницького.

Булінг – це насильство, цькування, знущання, залякування, приниження, агресивна поведінка дітей та підлітків, яка має за мету завдати шкоду іншому, викликати страх або тривогу, створити негативне середовище серед неповнолітніх.

На заході учні отримали багато цікавої інформації про кібербулінг. Це форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо. Всі види кібербулінгу дуже небезпечні, часто вони приводять до трагічних наслідків.

Вихованцям надано поради як вберегти себе від кібербулінгу, як уникнути булінгу, закликали всіх не бути байдужими щодо проявів насильства як у школі так і за її межами.

Дітям також було роз’яснено про їх права та обов’язки, відповідальність за вчинення правопорушень та яка міра покарання застосовується до неповнолітніх.
На завершення зустрічі усім присутнім роздано інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу.

В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.