23 лютого 2017 року відбувся публічний звіт директора Ковельського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та керівника Турійського бюро правової допомоги за результатами діяльності у 2016 році.
На заході були присутні представники органів місцевого самоврядування, державної влади, громадських організацій, партнерів системи БПД.
Директор місцевого центру Василь Ковальчук розповів присутнім про становлення та розвиток системи надання БПД, пояснив, що нашим завданням є захист прав людини шляхом забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей та правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад та спільнот. Також було зроблено акцент на категоріях осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.
Про роботу Турійського бюро правової допомоги більш детальніше доповів його очільник Богдан Гут, який повідомив присутнім, що з метою реалізації права громадян на безоплатну правову допомогу, забезпечення доступності правової допомоги постійно проводяться правопросвітницькі заходи: виїзні прийоми, тематичні семінари, інформування вразливих категорій населення, робота мобільних та диситанційних пунктів консультування, вуличні інформування, надання адресної правової допомоги.
В ході заходу результати роботи було проілюстровано статистичними даними. Зокрема, Ковельським місцевим центром протягом 2016 року прийнято 3311 громадян, надано 3095 консультацій, 214 осіб отримали вторинну правову допомогу. Працівники Турійського бюро прийняли 681 громадянина, надали 681 консультацію, а 15 клієнтів отримали безоплатну вторинну правову допомогу. Проведено 20 робочих зустрічей, круглих столів на тему покращення доступу до безоплатної правової допомоги, 5 тематичних заходів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю, безробітних, 5 лекцій в «Університеті третього віку», 4 виступи на сесіях органів місцевого самоврядування, 5 вуличних інформаційних акцій.
Директор місцевого центру наголосив на пріоритетах безоплатної правової допомоги на 2017 рік, подякував за довіру і партнерство присутнім адвокатам, органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадським організаціям, усім іншим та запросив до подальшої співпраці.
По закінченню заходу голова Турійської районної ради Ольга Черен відмітила позитивні результати діяльності Турійського бюро правової допомоги, подякувала за спільну роботу та висловила надію на тісну співпрацю в подальшому.
Довідково:
Ковельський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Ковель, вул. С. Бандери, 5, тел. (03352)5-30-63, e-mail: kovel.volyn@legalaid.gov.ua
Турійське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт Турійськ, вул. Луцька, 23, тел. (03363) 2-23-86 (пн–пт з 9:00 до 18:00).