назад

Питання протидії насильству серед школярів обговорювали з учнями на лекції спеціалісти Чорноморського бюро правової допомоги

Stemkovka shkola 26.04. 126 квітня 2017 року разом із вчителем правознавства Літвін К.А. в Малодолинській сільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів начальник Чорноморського бюро правової допомоги Ганна Стемковська провела для учнів школи правопросвітницький захід на тему “Захист дітей від усіх форм насильства. Способи вирішення конфліктів у школі”.

Вищевказана тема лекції була обрана із урахуванням того, що нині серед школярів надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Так, щонайменше третина українських школярів були жертвами цькування з боку однолітків. Такими є дані Інституту соціальної та політичної психології.

Метою лекції стало не лише поширення положень законодавства щодо захисту жертв насильства, а й обговорення шляхів виходу із конфліктних ситуацій.

Під час лекції відмічено, що кожній дитині (особі до 18 років) гарантується право на свободу, особисту недоторканність, захист гідності та найкраще забезпечення її інтересів; жодна дитина не може бути піддавана катуванню та іншим жорстоким, нелюдським або принижуючим гідність видам поводження чи покарання.

Stemkovka shkola 26.04. 3

Згідно статті 10 Закону України“Про охорону дитинства” дисципліна і порядок у сім’ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини.

Держава здійснює захист дитини від:

  • усіх форм фізичного і психічного насильства, образи, недбалого і жорстокого поводження з нею, експлуатації, включаючи сексуальні зловживання, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють;
  • втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин;
  • залучення до екстремістських релігійних психокультових угруповань та течій, використання її для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.

Держава через органи опіки і піклування, служби у справах дітей, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у порядкувстановленому Наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерства внутрішніх справ України N 3131/386 від 07.09.2009 , надає дитині та особам, які піклуються про неї, необхідну допомогу у запобіганні та виявленні випадків жорстокого поводження з дитиною, передачі інформації про ці випадки для розгляду до відповідних уповноважених законом органів для проведення розслідування і вжиття заходів щодо припинення насильства.

Дитина вправі особисто звернутися до органу опіки та піклування, служби у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інших уповноважених органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів.

Розголошення чи публікація будь-якої інформації про дитину, що може заподіяти їй шкоду, без згоди законного представника дитини забороняється.

Процедура розгляду скарг дітей на порушення їх прав і свобод, жорстоке поводження, насильство і знущання над ними в сім’ї та поза її межами встановлюється Наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2014 № 564/836/945/577.

Національна дитяча “гаряча лінія”: 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

Національна “гаряча лінія” з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).

————————————————————————–

Звернутися за допомогою до Чорноморського бюро правової допомоги можна за адресою:

м. Чорноморськ, вул. 1 Травня, 3 (будинок побуту «Райдуга»), приміщення №305/кімната №105, тел. (04868) 50226.  


Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213103