назад

Регіональний центр провів інформаційні години з представниками поліції м. Одеси

poliziya2604226 квітня та 03 травня 2018 року фахівці Регіонального центру провели семінари для особового складу Київського та Малиновського відділів поліції м. Одеси на тему: «Законність затримання та своєчасне інформування Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Від Регіонального центру з надання БВПД в Одеській області доповідачами на виступили Олександр Мхітарян, начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів, та начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Альбіна Гаврильчик. Від Управління забезпечення прав людини на заході виступив старший інспектор з особливих доручень відділу уповноважених Голови з питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Іван Рожкован.

poliziya26042

poliziya26041

З метою забезпечення належного надання правової допомоги затриманим особам, Постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 року № 1363 затверджено Порядок інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Негайно після фактичного затримання особи уповноважена службова особа повинна повідомити Регіональному центру з надання БВПД за допомогою телефонного або іншого зв’язку відомості про затриманого. Після отримання повідомлення черговий центру призначає захисника та видає доручення.

З початку серпня 2016 року з метою забезпечення прав затриманих Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги співпрацює з підрозділом забезпечення прав людини територіальних органів Національної поліції.

Головними завданнями співпраці є розгляд питань щодо виявлення фактів порушення строків інформування Центр органами та підрозділами поліції про випадки затримання осіб, а також попередження та недопущення випадків порушення права затриманих осіб на своєчасну безоплатну правову допомогу та захист.

Повідомлення про затримання осіб приймаються та обробляються центром цілодобово за телефоном (048) 726-22-23. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.