назад

Що таке булінг в школі і як з ним боротися?

    1Булінг – це цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування, яке часто поширене в школах. З метою попередження даного явища в учнівському середовищі 12 березня 2019 року керівник Драбівського бюро правової допомоги (далі – бюро) Юлія Тарановська провела інформаційну лекцію на тему: “Що таке булінг в школі і як з ним боротися?” для учнів 5 класу Драбівської дитячої школи мистецтв.

Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Початок цьому дає такий собі “рекет” щодо учнів початкової школи, коли, наприклад, старші діти відбирають у них мобільні телефони. Серед дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот.

Основні ознаки булінга і так званого мобінга (менш радикальних образ) це:

·Нерівність сил агресора і жертви;

·Повторюваність насильства;

·Гостра емоційна реакція жертви.

Жертвою цькування може стати абсолютно будь-яка дитина, не дивлячись на те, якою б сильною або здібною вона не була б. Однак найчастіше жертвами стають ті, хто найбільше виділяється (дивно одягнений, дивно поводиться, неохайний). Також потенційними жертвами можуть стати ті, хто швидко втрачає самоконтроль, легко піддається емоціям.

Булерами ж найчастіше стають ті, хто ростуть без заборон та авторитету батьків, але в той же час їм не вистачає уваги і поваги дорослих. У більшості таких дітей – яскраво виражені «нарцисові» риси характеру. Їм весь час доводиться самостверджуватися за рахунок інших людей, доводити власну перевагу.

Фахівцем бюро було наголошено, що дітям не варто намагатися вирішити ситуацію самотужки, адже з булером не завжди можна порозумітися. Краще звернутися до батьків, вчителів, або старших, яким дитина довіряє.

У разі, якщо над дитиною знущаються, батьки повинні уважно вислуховувати скарги дитини і ставитися до цього серйозно, а не просто відмахуватися словами «Дай здачі». Завдяки підтримці батьків, дітям легше переживати проблеми в школі. Також варто звернутися до вчителів та звернути їхню увагу на цю проблему. У найкритичнішій ситуації варто залучити поліцейських.

    2pgОднак варто пам’ятати, що не можна закривати очі навіть на найменший прояв цькування, адже розібратися з ситуацією можна лише спільними зусиллями і тільки, якщо вчасно звернути на неї увагу.

Насамкінець керівник бюро ознайомила школярів з загальнонаціональним правопросвітницьким проектом “Я МАЮ ПРАВО!”.

Під час проведення заходу були поширені буклети проекту «Я МАЮ ПРАВО!», а також інформаційні матеріали про безоплатну правову допомогу.