назад

Skype-школа для бібліотекарів Кіровоградщини

01Сьогодні, 19 вересня 2017 року, у Кіровоградській обласній бібліотеці для юнацтва, в.о. директора Регіонального центру з  надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Олена Шишкарьова та начальник відділу комунікацій та забезпечення доступу до публічної інформації Ольга Салоїд взяли участь у обласній skype-школі для бібліотекарів «Молоді про культурні права (Адвокація культурних прав)». Під час засідання обласної skypeшколи працювали 16 онлайн майданчиків, участь у яких взяли 90 бібліотекарів області.
Перше онлайн засідання обласної skypeшколи відкрила Наталія Борзенко, головний бібліотекар науково-методичного відділу.
«Діяльність бібліотек із соціально-правових питань не можна розглядати ізольовано від життєвих реалій. Вона має поєднуватись із роботою інших місцевих служб та партнерів, таких як: громадські організації, освітні установи, соціальні служби, центри з надання БВПД, бюро правової допомоги, для того, щоб разом пропонувати послуги громадянам», – зазначила Наталія Борзенко.
 
02
 
Задля покращення роботи бібліотек області щодо правової освіти населення, здійснення інформаційно-правової діяльності, спрямованої на підвищення правової обізнаності різних верств населення, Наталія Борзенко запропонувала бібліотекарям районних книгозбірень налагодити співпрацю з бюро правової допомоги.
«Побудова ефективної та продуктивної співпраці бібліотек з центрами надання БВПД та бюро правової допомоги є запорукою популяризації юридичної культури та надання безоплатної правової допомоги в процесі реалізації конституційних прав та свобод серед різних груп територіальних громад», – наголосила Наталія Борзенко.
 
03
 
Під час skype-зв’язку з бібліотекарями районів Олена Шишкарьова нагадала, що безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів з Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Система безоплатної вторинної правової допомоги пройшла всі етапи встановлення. Наразі на Кіровоградщині діють чотири центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги: Регіональний центр та місцеві центри з надання БВПД (Голованівський місцевий центр, Кропивницький місцевий центр та Олександрійський місцевий центр), а також 18 бюро правової допомоги.
 
04
 
Зокрема, вона наголосила, що бюро правової допомоги, які відкриті у всіх районах області, – мережа точок доступу до безоплатної правової допомоги, активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад. Звернувшись до них, кожен зможе отримати консультації з правових питань та скористатися електронними сервісами Міністерства юстиції України; а за необхідності – представництво своїх інтересів у суді.
З-поміж іншого, Олена Шишкарьова поінформувала бібліотекарів області про те, що нещодавно стартував проект «Я маю право!». Стратегічним завданням якого є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громадян захищати свої права.
 
05
 
Ольга Салоїд повідомила бібліотекарів області про те, що фахівцями системи безоплатної правової допомоги розроблені інформаційні буклети з питань з якими найчастіше звертаються громадяни до центрів безоплатної правової допомоги: прийняття спадщини, у складі якої є нерухоме майно, у випадку відсутності у спадкоємців правонастановлюючих документів на майно; позбавлення батьківських прав: підстави та порядок розгляду; стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати; зняття з реєстрації місця проживання; порядок розірвання шлюбу; встановлення факту родинних відносин; поновлення на роботі незаконно звільненого працівника; умови призначення і виплати допомоги при народження дитини тощо. Ці буклети можна отримати у бюро правової допомоги.
Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області працює за адресою: вул. Дворцова, 32/29, м. Кропивницький, тел. (0522) 37-12-50, 32-07-97, 0991048038.
Місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходяться за адресами:
Голованівський місцевий центр з надання БВПД
смт Голованівськ, вул. Ціолковського, 1
Тел.: (05252) 2-25-83, 068 834 77 45, 093 423 33 73
Кропивницький місцевий центр з надання БВПД
м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53
Тел.: 095 87 662 33, (0522) 32-08-24
Олександрійський місцевий центр з надання БВПД
м. Олександрія, вул. Першотравнева, 18
Тел.: (05235) 7-04-40, 7-04-04.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.
Адреси бюро правової допомоги:
 Бобринецьке бюро правової допомоги
м. Бобринець, вул. Незалежності, 80
 Гайворонське бюро правової допомоги
м. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 20
 Маловисківське бюро правової допомоги
м. Мала Виска, вул. Центральна, 62
Новоукраїнське бюро правової допомоги
м. Новоукраїнка, вул. Покровська, 67
 Благовіщенське бюро правової допомоги
м. Благовіщенське, вул. Ореста Гуменюка, 8
 Вільшанське бюро правової допомоги
смт Вільшанка, вул. М. Лагонди, 30
 Добровеличківське бюро правової допомоги
смт Добровеличківка, вул. Центральна, 1037
 Новоархангельське бюро правової допомоги
смт Новоархангельськ, вул. Пушкіна, 28
 Долинське бюро правової допомоги 
м. Долинська, вул. Шевченка, 59
 Компаніївське бюро правової допомоги
смт Компаніївка, вул. Паркова, 4 
 Новомиргородське бюро правової допомоги
м. Новомиргород, вул. Соборності, 106
 Новгородківське бюро правової допомоги 
смт Новгородка, вул. Центральна, 1 
 Устинівське бюро правової допомоги
смт Устинівка, вул. Благодатна, 1
 Знам’янське бюро правової допомоги
м. Знам’янка, вул. Героїв  Крут, 9
 Світловодське бюро правової допомоги
м. Світловодськ, вул. Павлівська, 13 А
 Петрівське бюро правової допомоги
смт Петрове, вул. Центральна, 21
 Олександрівське бюро правової допомоги
смт Олександрівка, вул. Незалежності України, 63
 Онуфріївське бюро правової допомоги
смт Онуфріївка, вул. Толстого, 68.