21-22 грудня в Чернігові за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» відбувся тренінг з використання у роботі довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid». Учасниками навчального заходу стали працівники та працівниці місцевих центрів з надання БВПД у Чернігівській області; провели його – фахівці та фахівчині Координаційного центру та Київської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи.
Мета заходу – поширення позитивного досвіду використання платформи «WikiLegalAid» під час консультування клієнтів системи БПД, та більш детальне ознайомлення з її можливостями.
«WikiLegalAid» – інформаційна база, яка функціонує за принципом відомої «Wikipedia»; вона поповнюється правовими консультаціями з найактуальніших питань, що відповідають реальним запитам клієнтів системи, які приходять до центрів та бюро правової допомоги у всіх регіонах країни. Юристи та юристки системи вносять інформацію правового характеру з різних тем. «Це спільна робота фахівців-юристів усієї системи, яка основана на реальній практиці надання БПД в Україні», – каже начальниця Управління правового аналізу та експертизи Координаційного центру Ганна Мередова.
Ганна Мередова, начальник Київської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи Сергій Кучерук та його заступник Віталій Охріменко, начальниця управління забезпечення якості правової допомоги Вікторія Мітько, начальниця відділу експертно-аналітичного забезпечення надання правової допомоги Наталія Зайцева та її заступниця Валентина Никончук провели цей навчальний захід. Участь у ньому взяли також директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко, її заступниця Олеся Пирковська та директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко.
Захід проходив з використанням практичних методів роботи з платформою, під час яких учасники мали змогу більш детально ознайомитися з платформою «WikiLegalAid»; відбувся майстер-клас та практичні вправи з пошуку та підготовки правових консультацій у платформі, їх корекції. Учасники тренінгу тренувалися у змодельованих різних ситуаціях надавати правову допомогу з використанням платформи.
«Правові кейси, розроблені на основі реальних історій людей, актори-клієнти, консультування та коментарі експертів в реальному часі, обмін досвідом, фантастична атмосфера, натхненні очі учасників та організаторів – створили атмосферу колективного юридичного розуму», – ділиться враженнями від тренінгу Віталій Охріменко.
Як очікується, у результаті тренінгу будуть вдосконалені навички користування платформою «WikiLegalAid» фахівцями та фахівчинями системи БПД Чернігівщини, актуалізовані наявні правові консультації та створені нові, а також – сформовані пропозиції щодо вдосконалення функціональних можливостей платформи «WikiLegalAid».
Це уже другий такий навчальний захід проведений цьогоріч. Тренінг з роботи із платформою «WikiLegalAid» навесні проходили фахівці контакт-центру системи безоплатної правової допомоги у Сумах. Останній, нагадаємо, був відкритий влітку, його оператори консультують з правових питань додзвонювачів єдиного контактного номеру системи БПД 0 800 213 103.
Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах: